[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

برگزاری همایش ملی اقدام‌پژوهی در شیراز، روزنامه شیراز نوین

سیدمحی‌الدین حسینی ارسنجانی- شیرازنوین
مریم قناعت‌پیشه کارشناس واحد پژوهش ناحیه یک شیراز به نقل از قهرمانی معاون پژوهش این ناحیه از برگزاری همایش ملی اقدام‌پژوهشی در شیراز خبر داد.
وی گفت: اولین جلسه هماهنگی «همایش ملی اقدام‌پژوهی» با تلاوت آیاتی چند از كلام الهی در دفتر معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی ناحیه یك برگزار و معاونین پژوهشی نواحی چهارگانه شیراز، مرودشت و كارشناسانی از اداره کل و ناحیه یک حضور داشتند. در ابتدای جلسه قهرمانی معاون پژوهشی ناحیه یک مطالبی را در رابطه با کارکردها و فعالیت‌های حوزه پژوهش ناحیه بیان داشته و اظهار داشت: شركت ١٢٦١معلم پژوهنده در كارگاه اقدام‌پژوهی، آموزش هوشمند یاران ٥٢مدرسه دولتی هوشمندسازی شده، هوشمندسازی ١٠مدرسه غیردولتی كه حدود ٩٠درصد‏ امور هوشمندسازی آنها انجام و احتمال می‌رود در نیمه اول سال تحصیلی ٩٧-٩٦ مورد بهره‌برداری قرار گیرند. عضو شورای معاونان ناحیه یک شیراز گفت: تمامی مدارس ناحیه باید به مرور و براساس شاخص‌هایی هوشمند گردند و برای تحقق اهداف پژوهشی معاونین پژوهشی مرکز فارس یعنی نواحی شیراز و مرودشت جلسات دوهفته‌ای یا حداقل ماهی یك بار برگزار و تبادل نظر انجام شود. در ادامه نعمتی رئیس شورای تحقیقات فارس، ضمن تشكر از معاونین و كارشناسان پژوهشی نواحی چهارگانه شیراز و مرودشت درخصوص همكاری‌های صمیمانه این عزیزان، در رابطه با اقدام‌پژوهی و محاسن برگزاری همایش، مطالبی ایراد کرد. وی به داشتن یك برنامه‌ریزی خوب و منسجم نسبت به داوری‌ها تأكید نموده و اظهار داشت: باید یک همایش علمی باكیفیت انجام شود.
در این جلسه، میمندی هم با قدردانی از علی  قهرمانی و خانم قناعت‌پیشه در خصوص میزبانی جلسه، نسبت به ضرورت برگزاری هرچه بهتر و آبرومندانه‌تر همایش ملی اقدام‌پژوهی تأكید کرد. وی خاطرنشان كرد: برگزاری این همایش سبب ارتقاء فرهنگ پژوهش و صورت پذیرفتن تبادل اطلاعات  بین دیگر استان‌ها می‌گردد. عضو شورای تحقیقات فارس افزود: درخصوص انتخاب اعضای كارگروه علمی افرادی انتخاب كه استاد، اهل تحقیق و صاحب نظر باشند در رابطه با انتخاب اعضای كمیته اجرایی همایش به دلیل تغییر و تحولات اداری و آموزشی همكاران از اول تا ١٥مهرماه، متناسب با توانمندی‌های آنان اقدام خواهد شد. 
همچنین لحاظ نمودن امتیازی ویژه برای همكارانی كه از سال ٩٠ تا ٩٦ اقدام پژوهی انجام و گزارش آن را به اداره ارائه نمودند جهت شركت در همایش مدنظر باشد. تاریخ برگزاری همایش روز چهارشنبه مورخ ٩٦/١٢/١٦ است.
محل برگزاری همایش سالن سعدی تالار فرهنگیان شماره یك خواهد بود. پیشنهاد گردید در رابطه با محورهای همایش با نظرخواهی اعضاء كمیته علمی همایش اقداماتی صورت پذیرد. 
این مقام مسئول در شورای تحقیقات آموزش و پرورش فارس یادآور شد: محورهای همایش در كمیته پژوهشی نواحی و جمع‌آوری نظرات همكاران عضو كمیته‌ها و مطرح نمودن بهترین پیشنهادات در جلسه آتی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. جمع‌آوری نقطه نظرات اعضاء كمیته پژوهشی نواحی در خصوص آسیب‌شناسی حوزه پژوهش و تولید محتوا و هوشمندسازی مدارس جهت انعكاس آن در جلسه و حضور محمدیان، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، در گردهمایی روز دوشنبه ٩٦/٥/٢٣ مورد توجه اعضای برگزاری همایش باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی