[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

تصویربرداری چندنفر از نمایندگان سهل‌انگاری بود، روزنامه شیراز نوین

 انتخاب: رئیس مجلس در نطق پیش از دستور خود به تمام حاشیه‌های پیش آمده در مراسم تحلیف پاسخ گفت و تأکید کرد: چند سالی است آفتی گریبان‌گیر کشور شده است و موضوعاتی که مربوط به امنیت و منافع ملی است به سرعت به موضوعات جناحی تبدیل می‌شود.
لاریجانی گفت: پروژه منزوی ساختن ایران پوچ و بیراهه است و کشورهای مختلف علاقه‌مند به ارتباط با جمهوری اسلامی ایران هستند.
علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حضور میهمانان داخلی و خارجی در مراسم تحلیف، افزود: حضور 500میهمان خارجی در مراسم تحلیف که حدود 130نفر آنان مقامات عالی رتبه از 105کشور بودند در مجلس شورای اسلامی، نوعی ارج نهادن به مردم سالاری دینی بود.
لاریجانی تصریح کرد: این حضور، حاکی از احترامی بود که دولت‌ها و ملت‌ها برای ملت ایران قائل بودند، به رغم تبلیغات مستمر قدرتمندان و صرف هزینه‌های زیاد، درخشندگی فرهنگ و تمدن ملت ایران اسلامی و حرکت ملت ما، تعلق خاطر آنان را به ملت نشان می دهد.
 لاریجانی یادآور شد: این حضور نشانگر ارزشمندی مردم‌سالاری دینی در کشور ما است، در این منطقه که متأسفانه بسیاری از کشورها از نعمت مشارکت مردم در سرنوشت خود بی‌بهره هستند ایران توانست بعد از انقلاب نظام مردم سالاری تأسیس کند و این حضور احترام به رأی ملت و انتخابات و ارزش جمهوری اسلامی ایران است.
وی تصریح کرد: باوجود دسایس آمریکا و حرافی‌ها و این موضوع که برخی کشورها فریاد می‌زدند ایران در جهان منزوی است و برای این موضوع میلیاردها دلار خرج کردند، حضور این تعداد چشمگیر نشان داد دولت‌ها بی‌اعتنا به این دسایس علاقه مند به ایران هستند.
رییس مجلس ادامه داد: در هنگامه لفاظی‌‌‌های آمریکا و اقدامات ایذایی آنان در محدودسازی تجاری ایران، این حضور نمایندگان کشورهای مختلف نشانه علاقه آنان برای داشتن روابط تجاری و همکاری با ایران است و این حضور نشان داد تحریم‌های آمریکا چه قدر بی‌مقدار است.
لاریجانی تأکید کرد: حضور این کشورها، نشانه حمایت و پشیبانی از دولت ما است که جنبه منطقه ای دارد.
وی تأکید کرد: احترام کشورهای مختلف به ایران دستاوردی برای منافع ملی ایران بود، ولی با برخی از حاشیه سازی‌ها تلاش شد این دستاورد دیده نشود. 
ریس مجلس در عین حال تصریح کرد: تصویربرداری چند نفر از نمایندگان از یکی میهمانان مراسم تحلیف گرچه نوعی سهل‌انگاری بود؛ اما تبدیل آن به یک موضوع اساسی و ندیدن اثرات مهم این مراسم در امنیت ملی درست اندیشی و نگاه ملی در آن نهفته نیست.
وی تصریح کرد: تلاش می‌شود اقدامات باارزش که با زحمت و فکر حاصل می‌شود با حاشیه‌سازی ضایع شود که این مراسم هم از این آسیب مصون نبود، برای مثال نام چند کشور کوچک و کمتر شناخته شده را برجسته و بزرگ‌نمایی کردند، آیا مقامات عالی‌رتبه از چین، روسیه، اندونزی، عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، برزیل، دانمارک، سوئد و بسیاری از کشورهای دیگر موضوع قابل پنهان است؟ چرا ارزش کار و احترام برخی کشورهای دنیا را به خاطر برخی دسته‌بندی‌های سیاسی و داخلی کمرنگ و بی‌مقدار جلوه می‌دهید؟
وی تصریح کرد: مقامات عالی رتبه کشورها برای حضور در مراسم دیگر کشورها محاسبات زیادی می‌کنند و با همه مسائلی که آمریکا و برخی کشورها کرده بودند حضور آنان نشانه دوستی و شکست پروژه منزوی‌سازی ایران بود که دشمنان برای اجرای آن میلیاردها دلار هزینه کردند.
رییس مجلس همچنین گفت: البته حضور افراد زیاد ما را با محدودیت جا مواجه کرد که نتوانستیم از حضور همه بزرگان کشور دعوت کنیم، البته جفاست که این محدودیت جا را به مسائل مذهبی و قومی مرتبط کنیم. رئيس مجلس در ادامه سخنان خود درباره هيئت دولت آينده گفت: اميدواريم هرچه سريع‌تر دولت آينده تشكيل شود و حركت اجرايی كشور شكل جديد بگيرد. لازم است به اين مطلب اشاره كنم كه گاهی برخی از رسانه‌ها در مورد برخی تعاملات بين مجلس و دولت در اين زمينه سخن گفته‌اند كه اين امر هم ذهنيات و حدسيات است و غيرواقعی است. انتخاب وزرا وظيفه و حق رئيس جمهور است و كسی نقشی در اين امر جز خود ايشان نداشته است. گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای مخصوصاً آنچه مربوط به مجلس و رئيس مجلس است واقعيت ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی