[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز: احمدی‌نژاد را محاکمه کنید، روزنامه شیراز نوین

مصباحی مقدم گفت: خواسته جامعه روحانیت مبارز این است که قوه قضاییه پرونده‌های آقای احمدی‌نژاد را مورد بررسی قرار دهد و هرچه حکم شد، قابل قبول است.
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اظهارات محمود احمدی‌نژاد، گفت: احمدی‌نژاد خودش تخلفات فراوانی دارد که بخشی از آن در دوران ریاست جمهوری وی رخ داد.
حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم در نشست خبری با اهالی رسانه، با اشاره به آخرین جلسه جامعه روحانیت مبارز، اظهار کرد: در آخرین جلسه جامعه روحانیت اظهارات اخیر آقای احمدی‌نژاد و برخی اطرافیان ایشان در پی دستگیری آقای بقایی، آزاد شدن وی با قرار وثیقه و نیز صحبت‌های آقای احمدی‌نژاد در این زمینه که شبهه‌ناک شد، مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: سخنان آقای احمدی‌نژاد حتی به شکلی مطرح شد که مرجع ضمیر آن سخنان مشخص نیست و معلوم نیست شخصی که آقای احمدی‌نژاد از او صحبت می‌کند کیست که گاهی به هشتاد ساله یا نود ساله بودن او تأکید می‌شود.
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز افزود: آقای احمدی‌نژاد در سخنانی که در خوزستان داشت هم حرف‌هایی را زد که درباره آن تفسیرهای فراوان مطرح شد. ایشان از زمان ریاست جمهوری هم سخن از داشتن فهرستی از مفسدین اقتصادی به میان آورد و بیان کرد که این لیست را افشا می کند اما هیچ گاه این اتفاق نیفتاد.
وی ادامه داد: جا داشت که ایشان لیست خود را ارائه می‌کرد و قوه قضاییه هم آن را مورد بررسی قرار می‌داد نه اینکه فقط حرف آن مطرح شود و اتفاقی نیفتد.
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه احمدی‌نژاد خودش تخلفات فراوانی دارد، گفت: بخشی از این تخلفات در دوران ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد رخ داد که یک مورد از آن در زمینه قانون یارانه‌ها بود که باید این تخلفات از سوی دیوان محاسبات کشور و قوه قضاییه پی‌گیری می‌شد تا مشخص شود که اگر ایشان صلاحیت برای ادامه ریاست جمهوری را ندارد این موضوع اعلام شود.
مصباحی مقدم ادامه داد: خواسته جامعه روحانیت مبارز این است که قوه قضاییه پرونده‌های آقای احمدی‌نژاد را مورد بررسی قرار دهد و هرچه حکم شد،  قابل قبول است. وی تأکید کرد: این درست نیست که آقای احمدی‌نژاد هر از چند گاهی بیاید و سخنانی را نسبت به مسئولان عالی رتبه نظام و خصوصا مسئولان قوه قضاییه مطرح کند. آقای احمدی‌نژاد ظاهراً خودش را در شرایطی می‌بیند که از موضع طلبکارانه سخن می‌گوید اما ما می‌خواهیم بگوییم که ایشان بدهکار است، بیاید و بدهی‌اش را پرداخت کند. وی در پاسخ به این پرسش که چرا جامعه روحانیت پس از چهار سال از پایان دولت احمدی‌نژاد درخواست رسیدگی به تخلفات وی را کرده و این موضوع را در زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد پیگیری نکرده، گفت: اینکه پس از چهار سال این مسئله را مطرح کردیم، به این دلیل بود که توقع داشتیم قوه قضاییه همان موقع به این مسائل رسیدگی می‌کرد. البته اینکه می‌گوییم همان موقع یعنی زمانی که این تخلفات رخ می‌داد قوه قضاییه ورود می‌کرد و حالا که چهار سال از آن دوران گذشته است، حداقل باید در این‌باره رسیدگی‌هایی انجام می‌شد که البته کارهای قضایی زمان بر است و قوه قضاییه نیز بیکار نبوده و رسیدگی‌هایی داشته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی