[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

بیمه ۱۲هزار نفری فعالان رسانه، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین_امین افشار

Amin. afshar.20000@gmail.com

عصر دیروز در مراسمی با حضور اصحاب رسانه و فعالین عرصه فرهنگ و مطبوعات فارس یادروز ۱۷ مردادماه روز خبرنگار گرامی داشته شد.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین رسمی روز خبرنگار در شیراز وظیفه دولت نسبت به خبرنگاران را از روال مرسوم بزرگتر دانست و گفت: توجه به قانون آزاد دسترسی به اطلاعات امر بسیار مهمی است که به تصویب مجلس رسیده ولی تا سال ۹۲ توجه ای به آن نشده بود.
حسین انتظامی دلیل عمل نکردن به قانون آزاد دسترسی به اطلاعات را باور نداشتن مسئولان به این موضوع دانست و افزود: نظام دیوانی ما همچنان اطلاعات را به عنوان ابزار قدرت می داند و تمایل دارد که در دست خودش باشد.
او ادامه داد: مطابق قانون هرچیزی که برای مردم حق و تکلیف است باید به آن دسترسی داشته باشند، همه  مسئولان ارگان‌ها مؤظف هستند اطلاعات را حتی اگر یک شهروند معمولی طلب کرد ظرف ده روز در اختیار او قرار دهند و این قانون ۴۰۰ دستگاه را شامل می شود.
وی زیرساخت در این زمینه را با مشکلاتی مواجه دانست و تشریح کرد: تا موقعیت ایده آل و آرمانی فاصله زیادی داریم اما در این دولت سعی شده شرایط بهبود یابد.
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه بعدی دولت در قبال خبرنگاران را اینگونه عنوان کرد و گفت: دولت وظیفه دارد آموزش خبرنگاران را در اولویت کارهای خود قرار دهد و متاسفانه در این زمینه رسانه های کشور ما مشکلات زیادی دارند.
او با تاکید بر اینکه باید به سمت تخصصی در حوزه رسانه حرکت کنیم خاطرنشان کرد: علت اینکه در سال‌های اخیر روی بیمه خبرنگاران تاکید شد به این دلیل بود که مستقیم بیمه خبرنگاران توسط دولت انجام نشود و به آزادی و استقلال آنها خللی وارد نشود.
او یکی از دلایل خانه به دوشی خبرنگاران را نداشتن رابطه بیمه ای دانست و افزود: امروز بیش از ۱۲ هزار نفر در رسانه ها بیمه شده اند و این رقم چهار سال پیش،چهار هزار نفر بوده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در ابتدای این مراسم ضمن تاکید بر این نکته که رسانه ها روابط عمومی ادارات نیستند گفت: بنا نیست خبرگزاری و روزنامه و خبرنگاران در خدمت روابط عمومی ها باشند.
بهزاد مریدی افزود: اگر رسانه ها در خدمت خواسته  های ادارات و روابط عمومی های آنها باشند خیانتی آشکار و جبران ناپذیر انجام داده اند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس در ادامه این مراسم با اشاره به پهناوری استان فارس گفت: ظرفیت‌های زیادی در این استان وسیع با قومیت‌های متنوع وجود دارد و نیاز به فکر، عمل و اندیشه در این خطه است.
هادی پژوهش افزود: برای اینکه بتوانیم جایگاهی بهتر از امروز را کسب کنیم نیاز به کسب آگاهی، دانش و دانستن داریم.
وی تاکید کرد: این اطلاع رسانی وظیفه کسانی است که قلم در دست دارند و قادر به نقش آفرینی در توسعه استان هستند، آنچه جامعه امروز به آن احتیاج دارد آگاهی دادن است که پیش نیاز امنیت، اقتصاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی است و این رسالت خطیر به دوش اصحاب رسانه است.
معاون استاندار فارس اضافه کرد: مدیرانی که از خبرنگار فراری هستند نباید در جایگاه مدیریت باشند و اگر مدیری در استان اینگونه باشد معرفی شود قطعا برخورد خواهد شد.
در ادامه این مراسم پنجمین نشان مفاخر فرهنگی فارس به سیروس رومی پیشکسوت عرصه رسانه اهداء و از خدمات ایشان تجلیل شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی