[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس: رکورد مصرف برق شکست، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس اعلام کرد: هشتم مرداد امسال برای دومین بار طی سال جاری مصرف برق کشور در اوج بار از 55هزارمگاوات فراتر رفت و در ساعت 14:45 به 55هزار و 442مگاوات رسید. در استان فارس و استان‌های جنوبی نیز شاهد افزایش مصرف برق هستیم.
مهندس عبدالعزیز کریمی روز دوشنبه با بیان اینکه یک بار دیگر در 14تیرماه امسال مصرف برق در پیک شبکه از 55هزار مگاوات فراتر رفته بود، گفت: در استان فارس اوج مصرف برق با سه هزار و 460مگاوات در 21تیر ساعت 12:50 ثبت شده است.
وی ادامه داد: میزان مصرف برق در ساعات اوج مصرف ظهر در استان‌های فارس و بوشهر، منطقه تحت پوشش شرکت برق منطقه‌ای فارس، در سال جاری تاکنون بالغ بر 5هزار و 250مگاوات بوده است که کمی کمتر از 10درصد از مصرف کشور است.
کریمی با بیان اینکه حداکثر میزان تولید نیروگاه‌های تحت پوشش دولتی و خصوصی و تولیدات پراکنده در سال جاری در فارس و بوشهر به بیش از 6هزار مگاوات رسیده است، گفت: به همین نسبت حدود 700 تا یک هزار و 500مگاوات حداکثر تبادل با استان‌های همجوار برای تامین برق مورد نیاز بوده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس گفت: بیشترین میزان کاهش پیک بار با اجرای طرح‌های مدیریت بار در سال جاری نیز بالغ بر 340مگاوات بوده است که در صورت عدم صرفه جویی، برای تولید و انتقال و توزیع همین میزان توان، نیاز به سرمایه گذاری بالغ بر 1300میلیارد تومان داشتیم.
این مقام مسئول اضافه کرد: برای این میزان کاهش پیک بار از اواخر سال گذشته برنامه ریزی و اقدامات مفصلی صورت گرفته و با مراجعه حضوری به صنایع و انعقاد تفاهم نامه همکاری در طرح‌های مختلف پاسخگویی بار این مهم محقق شده است.
کریمی در ادامه گفت: حدود 160مگاوات از این کاهش بار مربوط به مدیریت بار چاه‌های کشاورزی بوده که توسط شرکت‌های توزیع شیراز و استان فارس محقق شده است و حدود 180مگاوات هم مربوط به اجرای طرح‌های مختلف مدیریت بار توسط مشترکین و صنایع بزرگ بوده که با پیگیری شرکت برق منطقه‌ای فارس محقق شده است.
وی شهروندان را به رعایت الگوی مصرف بهینه و صرفه‌جویی بیشتر برای گذر از هفته پرمصرف جاری دعوت کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی