[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

زرین‌دشت شهرستانی با ۷۳هزار نفر جمعیت و یک خودرو مجهز آتش‌نشانی، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: شهرستان زرین‌دشت با بیش از ۷۳هزار نفر جمعیت تنها یک خودرو مجهز آتش‌نشانی دارد و بقیه خودروهای آتش‌نشانی این شهرستان مستهلک و فرسوده است.
اویل هفته گذشته یک انبار که محل دپوی ضایعات پلاستیکی بود در شهرک صنعتی حاجی‌آباد زرین‌دشت طعمه حریق شد که به دلیل مجاورت محل حریق با ایستگاه تقلیل فشار گاز این حادثه می‌توانست برای اهالی آن منطقه بسیار خطرناک باشد.
این حادثه که از ساعت 13 آغاز شد با حضور مأموران آتش‌نشانی و کمک مردمی ساعت 15 مهار شد. مأموران اداره گاز نیز برای جلوگیری از به وقوع پیوستن حادثه ناگوار در همان دقایق اولیه اقدام به تخلیه ایستگاه تقلیل فشار گاز کردند.
در واقع اقدام به موقع مأموران آتش‌نشانی و اداره گاز مانع سبب شد که این حادثه خسارت جانی در پی نداشته باشد؛ اما این حادثه لزوم نظارت در شهرک‌های صنعتی، نوسازی تجهیزات آتش‌نشانی و استفاده از نیروهای متخصص در این زمینه را بیش از پیش نشان داد.
حمید یزدان‌پناه، فرماندار زرین‌دشت، در زمینه وقوع این حادثه می‌گوید: وقوع این آتش‌سوزی سبب نمود مشکلات شهرستان زرین‌دشت در زمینه تجهیزات آتش‌نشانی شد؛ زیرا شهرداری حاجی‌آباد تنها یک ماشین جدید آتش‌نشانی مجهز دارد و بقیه ماشین‌های آتش‌نشانی مستهلک و فرسوده است.
وی می‌افزاید: در زمینه وقوع این آتش‌سوزی از مسئولان شهرک‌ صنعتی حاجی‌آباد به دلیل نداشتن امکانات اطفاء حریق گزارش خواسته‌ایم و از شهرداری نیز در بحث کمبود امکانات آتش‌نشانی گزارش خواسته شده است که گزارش شهرک‌های صنعتی به دست ما رسیده، اما هنوز از سوی شهرداری گزارشی به دست ما نرسیده است.
سهل‌انگاری شهرک صنعتی حاجی‌آباد در نظارت بر واحدهای مستقر
یزدان‌پناه می‌گوید: براساس اطلاعاتی که به دست آوردیم یک واحد صنعتی برای راه‌اندازی کارگاه شیرین‌پزی در شهرک صنعتی حاجی‌آباد مجوز دریافت کرده بود؛ اما به جای فعال کردن کارگاه شیرینی‌پزی، این کارگاه را به شخص دیگری اجاره داده بود که این شخص از این مکان به عنوان محل دپوی ضایعات پلاستیکی استفاده می‌کرده است.
وی می‌افزاید: مالک این کارگاه در اجاره این مکان به فرد دیگر دچار تخلف شده؛ زیرا اختیار این کار را نداشته، مسئولان شهرک صنعتی حاجی‌آباد نیز باید با نظارت صحیح از بروز چنین تخلفی خودداری می‌کردند، زیرا وجود انبار ضایعات پلاستیکی در مجاورت ایستگاه تقلیل فشار گاز خطرات زیادی در پی دارد.
احمد فرهمند، معاون فرماندار زرین‌دشت، در زمینه کمبود امکانات آتش‌نشانی در شهرداری حاجی‌آباد گفته است: آنچه مردم حاجی‌آباد می‌بینند استفاده از نیروهای آتش‌نشانی غیرمتخصص و آموزش ندیده و استفاده از خودروهای آتش‌نشانی برای آبپاشی خیابان و فضای سبز است. بنابراین شورای شهر و شهرداری باید تجهیز ایستگاه آتش‌نشانی را در اولویت خود قرار دهند.
تکمیل ایستگاه آتش‌نشانی حاجی‌آباد با 3میلیارد ریال اعتبار
به گفته کرامت ابراهیمی، عضو شورای شهر حاجی‌آباد، ساختمان آتش‌نشانی این شهر حدود 40درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای بهره‌برداری به اعتباری بیش از 3میلیارد ریال نیاز دارد.
وی افزود: در دو سال گذشته به منظور حل مشکلات مربوط به تأمین امکانات اولیه آتش‌نشانی و آموزش نیروی آتش‌نشان مکاتبات زیادی با استانداری، فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی انجام شده است؛ زیرا هزینه تکمیل و تجهیز ایستگاه آتش‌نشانی از توان شهرداری خارج است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی