[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

نان شیرینی گیلاس، روزنامه شیراز نوین

خمیر نان شیرینی گیلاس
 آرد: 3 و 1/4لیوان
شیر ولرم: 1لیوان
مخمر فوری: 1قاشق چای‌خوری
تخم‌مرغ: 2عدد
شکر: 4قاشق غذاخوری
کره: 2قاشق غذاخوری
نمک: 1/2قاشق چای‌خوری

مواد داخل نان شیرینی گیلاس
گیلاس: 500گرم
کره: 4قاشق غذاخوری
شکر: 1قاشق غذاخوری
آرد: 1/2لیوان

طرز تهیه
شیر ولرم و مخمر را داخل کاسه‌ای بریزید و مخلوط کنید و 5دقیقه کناری قرار دهید تا استراحت کند. سپس 1/2لیوان آرد و 2قاشق غذاخوری شکر را به شیر اضافه و مخلوط کنید. روی ظرف را بپوشانید و 1ساعت در دمای اتاق استراحت دهید.
پس از استراحت مواد می‌توانید کره، 1تخم‌مرغ، 2قاشق غذاخوری شکر و نمک را اضافه کنید. با قاشق هم بزنید تا مواد مخلوط شوند. سپس باقی مانده آرد را روی مواد الک کنید و کم کم با دست مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست بیاید.
خمیر را داخل کاسه‌ای که چرب کرده‌اید بگذارید و روی کاسه را با کیسه فریزر خوب بپوشانید. خمیر را 2ساعت در دمای اتاق استراحت دهید تا حجم خمیر 3برابر شود. سپس خمیر را به 16قسمت مساوی تقسیم کنید.
خمیرها را با دست حالت دهید و داخل خمیر را کمی گود کنید. خمیرها را داخل قالبی که چرب کرده‌اید قرار دهید و گیلاس‌های بدون هسته را داخل بخش گود خمیر قرار دهید و روی گیلاس‌ها کمی شکر بپاشید. روی قالب را بپوشانید و 30دقیقه در دمای اتاق استراحت دهید.
پس از استراحت خمیر 1تخم‌مرغ باقی مانده را با چنگال بزنید. سپس قسمت‌های بالای خمیر را به تخم‌مرغ آغشته کنید. داخل کاسه‌ای 1/2لیوان آرد، 1قاشق غذاخوری شکر و 4قاشق غذاخوری کره بریزید و با دست مخلوط کنید تا شبیه خرده نان شود. سپس روی خمیر را با آن خوب پوشش دهید.
قالب را داخل فری که از قبل با دمای 180درجه سانتیگراد روشن کرده‌اید و گرم شده است، به مدت 20دقیقه قرار دهید. پس از اینکه لبه‌های خمیر طلایی شد، از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا سرد شود. سپس سرو کنید.
 
نکته 
می‌توانید به غیر از گیلاس از میوه‌های مختلف، خرما، آجیل و… برای پر کردن این نان شیرینی استفاده کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی