[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

موانع دولتی پیش روی خیران برداشته شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

دبیرکل جدید مجمع خیرین سلامت کشور با تاکید بر اینکه برای اطمینان دادن به خیرین باید تدابیری اندیشیده شود تا آنان احساس کنند اقداماتشان برای دولت نخواهد بود بلکه جامعه از خدمات آنان بهره مند می‌شوند، گفت: مسئولان کشور باید خیرین را یاری دهند تا اقدامات نیک اندیشان به فرهنگ تبدیل شود.
به گزارش شیرازنوین روز پنج شنبه دکتر حسینعلی شهریاری در پانزدهمین اجلاس سالانه مجمع خیرین تأمین سلامت فارس تلاش خیران عرصه سلامت را در کشور ستودنی دانست و اظهار داشت: امروزه اقدامات خیرین مجمع سلامت استان فارس به گونه‌ای است که باید در تمامی کشور به الگو تبدیل شود؛ زیرا هر ساله خیرین مجمع سلامت فارس در عرصه خدمات بهداشت و درمان کشور بیشترین فعالیت را دارند.
این مقام مسئول با بیان اینکه در سال گذشته خیرین کشور مبلغی بالغ بر یک هزار میلیارد تومان در امر خدمات بهداشتی و درمانی در پروژه‌های درمانی مساعدت داشته اند، گفت: از این مبلغ بیش از 100میلیارد تومان سهم مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس بوده که در استان خود برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی هزینه شده است.
شهریاری از مسئولان خواست با توجه به اینکه خیرین برای فعالیت در اقدامات خیرخواهانه خود از سوی ادارات دولتی با مشکل مواجه هستند، تصریح کرد: چنانچه مسئولان بتوانند در ادارات خود خیرین را یاری دهند، شاهد خواهم بود اقدامات خیر نیک اندیشان در جامعه تسهیل خواهد یافت و فعالیت خیرین دوچندان خواهد شد.
دبیرکل مجمع خیرین تامین سلامت کشور، گفت: همه ما مدیون خیرینی هستیم که امروزه به واسطه اقدام نیک آنان مجمع خیرین سلامت توانسته هرساله تعداد زیادی از خیرین کشور را برای ارائه خدمات به نیازمندان جذب کند. زیرا همواره مقام معظم رهبری به مسئولان تاکید دارند خیرین کشور یکی از سرمایه‌های این مملکت به شمار می‌روند و نباید هیچ وقت تلاششان فراموش شود.
شهریاری افزود: مجمع خیرین تامین سلامت در سال 85 راه اندازی شد و مرحوم نیری در این راستا تلاش زیادی انجام داد. در چند سال گذشته بیش از پنج هزار میلیارد تومان از سوی خیرین به حوزه سلامت کمک شده است.
وی افزود: در مجمع خیرین کشور تصمیم داریم زمینه مشارکت بیشتر بانوان را فراهم کنیم و مسئولان مجمع خیرین استان‌ها باید از این فرصت بیشتر استفاده کنند.
شهریاری اضافه کرد: یکی از برنامه‌های مجمع خیرین کشور، استفاده از خیرین خارج از کشور است که در این زمینه هم استان فارس با توجه به ارتباطات با کشورهای حاشیه خلیج فارس، موفق بوده است.
رییس هیات امنای مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس نیز در خطاب به خیرین حاضر در اجلاس گفت: لازم است در این جلسه از یکی از پیش‌کسوتان عرصه سلامت یاد کنیم که امروز چهلمین روز درگذشت آن بزرگوار است. زیرا مرحوم سید رضا نیری چهره شناخته شده در مسیر خدمت به ویژه نسبت به قشر محروم و نیازمند جامعه بود.
آیت الله سید علی اصغر دستغیب با تقدیر از دکتر «ایمانیه» رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بیان کرد: در مدت بیش از 14سال گذشته کوچک‌ترین وقفه‌ای در تامین سلامت استان فارس نداشته است. از خداوند توفیقات بیشتر او را مسئلت داریم.
رییس هیات امنای مجمع خیرین تامین سلامت فارس، در پایان تاکید کرد: در این اجلاس سالانه، تصمیماتی که در مدت سال گرفته می‌شود، به نحو احسن منعکس شود.
در پایان این مراسم از 76خیر برگزیده، تلاشگران عرصه سلامت و مدیران برگزیده حوزه بهداشت و درمان تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی