[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

دلیل پخش‌نشدن بازی‌ها نبود زیرساخت مناسب در سالن شهید ابوالفتحی است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: باز هم یک بازی حساس دیگر در سالن شهید ابوالفتحی شیراز برگزار شد و روی آنتن نرفت. در حالی که برخی شهرها به صورت کامل بازی‌های هیجان انگیز و تماشایی لیگ فوتسال را پوشش می‌دهند، شهر بزرگی چون شیراز هنوز دست به کار نشده و بازی‌های زیبای ارژن پخش نمی‌شود. علت این امر را از فرشاد زارعی تهیه کننده برنامه‌های ورزشی شبکه فارس جویا شدیم.
- مشکل پخش بازی‌های ارژن حل نشد؟
نه. با آقای کمالی هم صحبت کردم. قرار بود که مشکل فیبر نوری سالن حل شود اما تا الان متاسفانه این اتفاق نیفتاده.
- یعنی چه کسی باید یک کار بکند که نمی‌کند؟
معمولاً این زیرساخت‌ها برعهده تربیت بدنی است. ولی چون این سالن مال نیروی انتظامی هست فکر نمی‌کنم اداره ورزش و جوانان مسئولیتش را برعهده بگیرد. یعنی زیرمجموعه آنها نیست که بخواهند برایش هزینه کنند. به نظر من معضل اصلی که این وسط وجود دارد همین است. یعنی اگر تیم ارژن بازی هایش را به یک سالن دیگر منتقل کند شاید مسئولان آن سالن همکاری کنند.
- پس فعلاً گیری دارد که ظاهراً حل‌شدنی نیست.
نمی دانم. هر گیری که داشت باید طی این یکی دو سال حل می‌شد یا بازی‌ها را در یک سالن دیگر می‌گذاشتند. 
- بازی‌های لیگ برتر فوتسال هم بازی‌های جذابی است برای تماشاکردن و حیف است بازی‌ها پخش نشود.
بله تیم خیلی خوبی دارند و ما هم حیفمان می‌آید که بازی‌ها پخش نشود. پخش بازی‌ها برای خود بازیکنان هم ایجاد انگیزه می‌کند ولی متاسفانه از دست ما دیگر کاری بر نمی‌آید. هر چه می‌گوییم بیایید فیبر را بکشید و مشکل حل شود کسی توجه نمی‌کند.
- شاید خودشان تمایل زیادی ندارند.
نمی دانم. مدیریت باشگاه هزینه‌های زیادی برای این تیم انجام داده ولی ایجاد زیرساخت برای سالن مسابقه وظیفه آنها نیست.
- پخش بازی‌ها به نفع همه است. یعنی اگر بازی پخش بشود، هم مردم هم تیم و هم صدا و سیما سود می‌برند.
بله حتماً. هم یک تنوعی است و مخاطب‌ها می‌بینند و علاقه‌مند می‌شوند. ولی متاسفانه سعی و تلاش ما تاکنون راه به جایی نبرده.
- یک دوربین از صدا و سیما همیشه در سالن حضور دارد. متعلق به شماست؟ چرا از تصاویر بازی‌ها در برنامه خودتان استفاده نمی‌کنید؟
آنها بچه‌های باشگاه خبرنگارن هستند. با ما هم ارتباط دارند ولی ما از تصاویرشان استفاده نمی‌کنیم. اگر برایمان بفرستند برایشان پخش می‌کنیم. ولی معمولاً آنها را هم نمی‌فرستند. چیزی هم که ما پخش می‌کنیم به خدا خودمان می‌رویم دنبالش پخش می‌کنیم. 
- الان بازی‌های لیگ یک که شروع شده و همزمان هست، بازی‌هایی که از شبکه‌های استانی پخش می‌شود را نمی‌شود به صورت غیرزنده پخش کنید برای علاقه‌مندان؟
بازی تأخیری را دیگر کسی نگاه نمی‌کند. یعنی شما بازی بارسلونا را هم با تاخیر پخش کنی کسی نگاه نمی‌کند. بازی ضبط شده باید تحلیلی باشد و ما برنامه تحلیلی پیرامون اینها نداریم.
- نمی‌توانید داشته باشید؟ به هر حال چنین برنامه‌ای هم مخاطب‌های زیادی دارد.
ما بودجه نداریم. فعلاً بودجه ما در همین حده. وگرنه برنامه ورزشی مخاطب خود را دارد. بودجه سازمان اجازه نمی‌دهد.
- یعنی هزینه زیادی دارد؟
بله. هزینه خیلی زیادی دارد. اگر یکی دو برنامه باشد نه ولی اگر به صورت دائمی باشد باید کارشناس و تحلیلگر و نویسنده بیاوری. استودیو می‌خواهد و هزار چیز دیگر. الان هر برنامه‌ای که خودمان می‌سازیم فقط پول عوامل آن نزدیک به یک و خرده‌ای می‌شود. به جز پول فرستنده‌ها و اضافه کاری و اینها.
- پس هر مسئله‌ای که رویش دست بگذاریم آخر به پول ختم می‌شود؟
(خنده) متاسفانه بله. متاسفانه این روزها همه مشکلات، مشکل مالی است. 
- پس امیدوار نباشیم به رخ دادن اتفاقی خاص؟
من فکر می‌کنم اگر همتی پشت این قضیه باشد و مثلاً مالک باشگاه ارژن بیاید و تعاملی با آقای کامیاب داشته باشد می‌توانند مشکل را حل کنند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی