[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۴
  • دوره جدید

دولت بسته‌های پنج‌گانه تولید و اشتغال را ابلاغ کرد، روزنامه شیراز نوین

طرح روستای بدون بیکار گامی مثبت در مسیر توسعه و اشتغال است. در این جلسه که در محل بخشداری ارژن برگزار شد، رحمانی معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری از تهیه بسته توسعه اشتغال پایدار در کشور خبر داد و گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را سال اقتصاد مقاومت، تولید واشتغال نامیدند، دولت هم تمام هم و غم خود را در جهت اجرایی کردن این موضوع خواهد گذاشت و با ابلاغ بسته‌های اشتغال پایدار که با استفاده از تمام ابزارهای علمی و آکادمیک شورای‎عالی اشتغال و نظرات و ایده‎های مختلف تهیه شده است بتواند راهگشای حفظ اشتغال و کاهش نرخ رشد بیکاری تا رسیدن به تراز مناسب باشد.
وی با اشاره به اهمیت بسته‌های اشتغال پایدار و ارتقای تولید ملی افزود: در این طرح 30هزار میلیارد تومان از منابع بانکی در سه قالب پرداخته شده که رفع مشکلات 10هزار واحد کوچک و متوسط حل شود. به نحوی که در پایان سال حداقل 10درصد میزان اشتغال و تولید افزایش پیدا کند.
وی ادامه داد: در این طرح پیش بینی شده است که 6هزار واحد نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 60درصد از محل همین 30هزار میلیارد تومان است که سهم اشتغال استان 23هزار نفر می‌باشد.
معاون اقتصادی و هماهنگی توسعه منابع استانداری استان فارس همچنین به وضعیت اشتغال در استان اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر استان فارس در حوزه اشتغال، به نسبت مشکلات کمتری دارد و این خستگی کارجو از عدم انطباق نیاز کارفرما با تخصص و توانایی دانش آموختگان است که از مشکلات فعلی بازار کار این استان، کل کشور و حتی در سطح جهان به شمار می‌رود.
وی هماهنگی اعضای این شورا را رونق بخش مشاغل خرد و خانگی خصوصا در بخش روستایی برشمرد و خاطرنشان کرد: در توانمندسازی جامعه هدف، باید به جامعه پذیری، اشتغال پذیری و بانک پذیری آنها نیز توجه داشت.
رحمانی تصریح کرد: طرح روستای بدون بیکار از افتخارات استان هست که با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس مقدمات آن فراهم شده است و به وزارتخانه ارجاع شده است.
وی با اشاره به شناسایی ظرفیت‌ها در مناطق روستایی اشاره کرد و افزود: با دستور استاندار محترم کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاران تشکیل شده است و به دنبال ایجاد زمینه مناسب برای ایجاد اشتغال به کمک سرمایه گذاران داخلی و خارجی هستیم.
 سهراب مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در این جلسه گفت: بسته‌های پنج گانه تولید و اشتغال از سوی دولت به استان‌ها ابلاغ شده است در همین راستا وظایفی براساس این طرح‌ها برشمرده است که یکی از این طرح‌ها، طرح اشتغال فراگیر است که از بسته‌های مهم این بسته توسعه اشتغال پایدار و استفاده از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل برای ایجاد اشتغال است.
کارگروه اشتغال استان گفت: در قالب 14برنامه جلساتی برای ایجاد اشتغال در سطح استان برگزار شده که با تلاش‌های مسئولین استانی امید داریم برنامه‌های پیش رو عملی شوند و توانسته باشیم گام مهمی در ایجاد اشتغال در سطح استان برداشته باشیم.
مختاری با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال وظیفه یک نهاد یا سازمان نیست، تصریح کرد: ایجاد اشتغال وظیفه کل حاکمیت است و همه ما باید برای تحقق این مهم تلاش کنیم و حمایت از تولید ملی و کار ایرانی که گام مهمی در زمینه ایجاد اشتغال است را در دستور کار قرار دهیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به تلاش دولت برای ایجاد اشتغال در جامعه، گفت: طرح روستای بدون بیکار گامی مثبت در مسیر توسعه و اشتغال است.
وی بیان داشت: این طرح با توسعه اشتغال‌های پایدار در روستا در کنار حفظ محیط زیست شوق و امید را برای مردم فراهم می‌کند.
 مختاری با اشاره به ظرفیت‌های موجود برای ایجاد اشتغال در روستاها خصوصا صنعت گردشگری افزود: امکانات بالقوه‌ای که در مناطق روستایی مثل شرایط جغرافیایی و آب هوا وجود دارد در زمینه ایجاد اشتغال بسیار حائز اهمیت است و می‌توانیم در قالب طرح تکاپو از این ظرفیت‌ها برای ایجاد اشتغال در روستا‌ها استفاده کنیم که روستای چهل چشمه نمونه از روستا‌های با این توانایی است که بحمدالله توانسته است کارهای خوبی در راستای اشتغال منطقه‌ای خود انجام دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی