[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

فرماندار شیراز: بعضی مخالف ارائه نان باکیفیت به مردم هستند ، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان شیراز به وجود موانع در صدور مجوز در نانوایی‌های شیراز انتقاد کرد و گفت: برخی از افراد برای صدور مجوزهای جدید نانوایی مانع‌تراشی می‌کنند.
حیدر عالیشوندی دیروز در نشست خبری با اشاره به نامه وزیر صنعت و مخالفت با ایجاد و توسعه نانوایی‌ها در سطح شهر شیراز اظهار داشت: شیراز امروز بر اساس سرانه استانی به 270واحد نانوایی جدید نیاز دارد و جای سوال است چرا چنین نامه‌ای صادر شده و مسئولان صنعت و معدن در فارس نیز مخالف توسعه نانوایی در شیراز و ارائه نان با کیفیت به مردم هستند.
وی با بیان اینکه همچنین براساس سرانه کشوری شیراز به 883نانوایی نیاز دارد تصریح کرد: با وجود تمام موانع در سال گذشته 25واحد نانوایی ایجاد شد که در برخی از آن 50نوع نان و آن هم نان با کیفیت در اندازه استانداردهای اروپایی ارائه می‌شود.
رئیس کمیته آرد و نان شهرستان شیراز با بیان اینکه امروز کمبود نانوایی آن هم به صورت آزادپز و با کیفیت مناسب در شیراز مشهود است، گفت: به طور مثال در شهرک باهنر شیراز در حال حاضر تنها سه نانوایی فعال است در حالی که در این شهرک تنها به 30واحد نانوایی نیاز است.
عالیشوندی تصریح کرد: بدون شک با ایجاد نانوایی‌هایی جدید علاوه بر اینکه مشکلات مردم برطرف می‌شود حداقل برای دو هزار و 500نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در شیراز شغل ایجاد می‌شود اما جای سوال دارد چرا اجازه می‌دهند برخی در صدور مجوزها مانع ایجاد کنند.
فرماندار شهرستان شیراز گفت: باید ساختار غلط صدور مجوز برای فعالیت‌ نانوایی‌ها با یک حرکت انقلابی برداشته شده و به سمت تولید اشتغال برویم نه اینکه در راه تولید و اشتغال مانع ایجاد شود.
عالیشوندی از ایجاد موانع برای توسعه پالایشگاه شیراز و سد تنگ سرخ انتقاد کرد و افزود: در صورتی که این طرح‌ها اجرایی شده بود امروز شاهد ایجاد تولید و اشتغال مناسب در شیراز بودیم. وی تصریح کرد: معتقدیم امروز موانع قانونی زیادی بر سر راه تولید و اشتغال است و در صورتی که برداشته نشود نمی‌توان به تولید و اشتغال مناسب دست یافت و همواره جوانان با مشکل بیکاری روبه‌رو هستند.
فرماندار شیراز همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد آبرسانی به روستای سلطان آباد گفت: بین دو شرکت آبفای روستایی و شهری در آبرستانی به سلطان‌آباد اختلاف بود که با برطرف شدن آن انتقال آب از چاه حفر شده به این روستا انجام شد. عالیشوندی همچنین در پاسخ به سوالی دیگر درباره انتشار اعلام رسمی اسامی هیئت رئیسه شورای جدید شهر شیراز در رسانه‌ها گفت: این موضوع وجاهت قانونی ندارد و فعالیت رسمی شورای پنجم پس از انجام تحلیف و تشکیل هیئت رئیسه سنی آغاز شده و پس از آن اعضا می‌توانند هیئت رئیسه و روسای کمیسیون‌ها را انتخاب کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی