[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

سند تحول بنيادين محور برنامه‌ها خواهد بود ، روزنامه شیراز نوین

وزیرپیشنهادی وزارت آموزش و پرورش در دولت دوازدهم گفت: تلاش خواهم كرد روش‌های نوین، جایگزین روش‌های سنتی در آموزش و پرورش شود.
به گزارش مركز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی در گردهمایی مشترك اعضای شورای معاونان و مدیران كل آموزش و پرورش سراسر كشور با حضور وزیر آموزش و پرورش در ساختمان شهید رجایی، اظهار كرد: به عنوان یك عضو از خانواده بزرگ یك میلیونی آموزش و پرورش و 700هزار بازنشسته فرهنگی صمیمانه از زحمات و تلاش‌ها و صبر و حوصله دانش آشتیانی سپاسگزاری می‌كنم.
وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: نتایج فعالیت‌ها و تلاش‌های یك وزارتخانه طی 4سال مشخص نمی‌شود، چه رسد به اینكه این كار طی چندماه بخواهد انجام شود، در مدت كوتاه وزارت دانش آشتیانی، شاهد تلاش‌های ایشان برای حل مشكلات و كمبودها به ویژه در بخش مالی بوده‌ایم و كمال بی‌انصافی است اگر كسی عملكرد ایشان را زیر سؤال ببرد. وی از برنامه‌های خود برای تصدی وزارت آموزش و پرورش در دو محور یاد كرد و افزود: آموزش و پرورش نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی، شرایط متفاوتی دارد، زیرا در آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین باید اجرایی شود و فرقی نمی‌كند چه كسی وزیر شود، هركس موفق به اخذ رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی شود باید مسیری را طی كند كه سند تحول مشخص كرده است. وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش گفت: محتوای برنامه‌هایی كه به مجلس ارائه داده‌ام، براساس نیازهای جامعه است، بنابراین تمرین مهارت‌‌های زندگی و آنچه دانش‌آموزان برای تعامل با جامعه در خارج از مدرسه به آن نیاز دارند از جمله برنامه‌های اینجانب است. وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در دولت یازدهم درباره اصلاح ساختار تصریح كرد: اصلاح ساختار و مراكز تصمیم‌سازی در نظام مدیریتی و تأكید بر ارتقای بهره‌وری از منابع و اصلاح مصارف از محورهای دیگر برنامه‌های پیشنهادی اینجانب است، آنچه مسلم است نیاز به تغییر و تحول در سیستم مدیریتی داریم. وی افزود: تمام تلاشم در دولت دوازدهم این خواهد بود كه روش‌های نوین مدیریتی را جایگزین روش‌های سنتی در آموزش و پرورش نمایم، زیرا معتقد هستم روند فعلی در آموزش و پرورش، اهداف نظام تعلیم و تربیت را محقق نمی‌سازد و مشكلات در این دستگاه همچنان ادامه خواهد داشت. وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش گفت: تلاش خواهم كرد راه‌حل‌هایی برای مشاركت فرهنگیان در تصمیم‌سازی‌ها در دولت دوازدهم ارائه دهم تا با انتخاب مسیرهای جدید آموزش و پرورش از چالش‌ها عبور داده شود.
وی ادامه داد: اگر مصلحت خداوند بر این تعلق گرفت كه با رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی، سكان‌دار وزارت آموزش و پرورش شوم، برای دست‌یابی به راه‌حل‌های جدید، حل مشكلات این وزارتخانه از همه فرهنگیان یاری می‌طلبم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی