[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

زندگی زیر سقف‌های سست، روزنامه شیراز نوین

مهندس عزیزالله مهدیان معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور به همراه مهندس عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس از شهرستان جهرم بازدید کردند. مهندس مهدیان در این برنامه بازدید بر لزوم شتاب بخشی در بازسازی مناطق آسیب دیده و توسعه و بهسازی بافت‌های فرسوده روستایی جهرم تاکید کرد و گفت: امسال ۱۵۰میلیارد تومان از محل حساب ۱۰۰ امام برای ساخت مسکن محرومان روستایی هزینه می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن فارس، در این بازدید مهندس جودی، مهندس نصیری معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن فارس و عبدالغفور غفوری بخشدار بخش خفر و مدیر بنیاد جهرم حضور داشتند و از واحدهای احداثی برخوردار از تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی، دریافت کنندگان تسهیلات مربوط به خانواده‌های دو معلولی و واحدهایی که از کمک بلاعوض جهت تکمیل استفاده اند، بازدید به عمل آمد.
 مهندس مهدیان معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن در روستای فتح آباد بخش خفر از تعدادی واحدهای تخریبی ناشی از سیل بهمن ماه 95 و واحدهای احداثی که از تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی یا کمک بلاعوض جهت تکمیل ساختمان استفاده کرده اند، بازدید کرد و اظهار داشت: در سطح روستاهای کشور حدود ۴۰درصد خانه‌ها مقاوم سازی شده است. امسال پرونده مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی را در کشور به جایگاه خوبی می‌رسانیم و با تزریق اعتبارات مناسب تعداد بیشتری از این واحدها را مقاوم سازی می‌کنیم.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن همچنین در طرح منطقه گردشگری این روستا که توسط سرمایه گذار بخش خصوصی احداث گردیده نیز حضور یافت.
روستای تادوان دومین مقصد مهندس مهدیان و هیئت همراه بود که جهت بازدید از تعدادی از واحدهای بازسازی شده پس از بارندگی و همچنین خانواده‌های دارای دو عضو معلول که از تسهیلات بنیاد مسکن استفاده کرده اند مورد بازدید قرار گرفت.
در ادامه در شهر جهرم از منطقه فرهنگ شهر و قسمتی از بافت قدیم که بر اثر سیل دچار حوادث شده بودند بازدید به عمل آمد، درخواست اهالی این منطقه از بنیاد مسکن پیگیری جهت تأمین منابع جهت پرداخت تسهیلات و کمک بلاعوض جهت بازسازی واحدهای خسارت دیده بود.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن و همراهان با علیرضا صحراییان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز دیدار کردند.
در این دیدار فرماندار جهرم خواستار پیگیری جهت تسریع در پرداخت تسهیلات و بازسازی واحدهای خسارت دیده قبل از فصل سرما شد.
مهندس مهدیان در این دیدار با اشاره به اینکه بانک مرکزی به بانک‌های عامل در مرکز این نوع تسهیلات را ابلاغ کرده است، اظهار داشت: پس از ابلاغ این اعتبارات به استان‌ها از طریق مقامات استانی جهت پرداخت تسهیلات اقدام خواهد شد. معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور یادآور شد: از محل حساب ۱۰۰ امام هم در سال گذشته ۵۵میلیارد تومان و امسال ۱۵۰میلیارد تومان برای کمک به ساخت مسکن محرومان پیش بینی کرده ایم که در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
مهدیان تصریح کرد: کمک‌های بلاعوض هم برای خانواده‌های نیازمند روستایی برای ساخت مسکن تا سقف ۸میلیون تومان پرداخت می‌شود و وام‌های قرض الحسنه نیز تا سقف ۱۵میلیارد تومان در اختیار روستاییان قرار خواهد گرفت.
وی در خصوص دریافت هزینه‌های تغییر کاربری اظهار داشت: درآمدهای حاصل از تغییر کاربری اراضی در روستاها تا ۷۰درصد در همان روستا برای امور عمرانی و توسعه هزینه می‌شود
در شهرستان جهرم 10فقره کمک بلاعوض چهل میلیون ریالی و 5فقره تسهیلات طرح ویژه به 5نفر از خانواده‌های دو معلولی با همکاری اداره بهزیستی به واجدین شرایط پرداخت شده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی