[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

معاون اتاق بازرگانی شیراز: تشکل‌های صادراتی فارس ساماندهی شدند، روزنامه شیراز نوین

معاون تحقیق و توسعه اتاق بازرگانی شیراز از ساماندهی تشکل‌های صادراتی فارس خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی شیراز، یلدا راهدار اظهار داشت: در یک سال اخیر شاهد تغییرات مثبت در اتاق بازرگانی شیراز بودیم و با توجه به رسالت اتاق بازرگانی به عنوان محلی برای تصمیم‌سازی، تمرکز ما بر ارائه خدمات علمی و دانش‌محور به مخاطبان و ذی‌نفعان اتاق در استان بود.
وی یکی از حرکت‌های دانش بنیان در اتاق شیراز، راهیابی پروژه‌ اتاق‌شیراز به کمیته داوران فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان عنوان و بیان کرد: پروژه کمک به ارتقای تولید و تجارت گیاهان دارویی اتاق شیراز از میان 53پروژه از 27کشور به مرحله نهایی راه یافته است.
معاون تحقیق و توسعه اتاق بازرگانی شیراز افزود: اتاق شیراز به همراه اتاق‌های کلمبیا، انگلیس، ترکیه و فیلیپین به مرحله نهایی راه ‌یافته است که در شهریور جاری اتاق شیراز برای معرفی و دفاع از طرح خود در آیین نهایی اتاق‌های جهان شرکت می‌کند.
راهدار اظهار داشت: احیای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استان فارس و استقرار دبیرخانه آن در اتاق شیراز یکی از فعالیت‌های ما در جهت بهبود فضای کسب و کار در استان بود که در این شورا مشکلات فضای کسب و کار و فعالان بخش خصوصی استان مطرح و راهکار ارائه می‌شود.
وی دریافت گواهینامه مدیریت کیفیت ایزو 9001 و گواهینامه آراستگی محیط کار، راه‌اندازی پرتال و پایگاه خبری اتاق شیراز، برپایی کمیسیون‌های تخصصی با مصوبه‌های اجرایی در بخش‌های مختلف، احیای شورای پژوهشی با حضور 15نفر از اساتید دانشگاه در جهت بررسی نیازهای فضای کسب و کار استان را از فعالیت‌های مثبت در اتاق شیراز بیان کرد.
راهدار راه‌اندازی شورای پیش‌کسوتان و جوانان، انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌هایی از جمله اداره کل مالیاتی استان جهت تسهیل مشکلات بخش خصوصی، راه‌اندازی کارگروه ویژه ساماندهی اعزام و پذیرش هیئت‌های خارجی، بازنگری در دوره‌های آموزشی اتاق، برگزاری دوره‌های تخصصی کارت بازرگانی، ساماندهی تشکل‌های صادراتی در استان را از دیگر اقدامات انجام شده در اتاق بازرگانی شیراز عنوان کرد.
وی همچنین از تشکیل شورای راهبردی ارتباط با رسانه‌ها در اتاق شیراز خبر داد و گفت: در این شورا مسائل و چالش‌ها در بخش اقتصادی استان ارائه و از هم‌فکری و راهکارهای رسانه‌ها برای پیشبرد بخش اقتصادی استان بهره می‌گیریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی