[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نظرمحمدی به دیدگاه یک فصل پیش چراغپور نزدیک‌تر است، روزنامه شیراز نوین

چراغپور از دیدگاه‌هایش برای توجیه عملکرد مربیانی که به دیدگاه یک فصل پیش او نزدیک‌ترند، نباید استفاده کند.
جلال چراغپور از مردان دانا در فوتبال ایران است، صاحب‌نظر و اهل بحث. اما این‌بار مانده‌ایم که کدام حرفش را باور کنیم. او درباره بحران فنی در سپیدرود گفته: «سپیدرود با همین کادر فنی هم می‌تواند به مسابقات بازگردد، به شرطی که به سرمربی زمان بدهند و از طرف دیگر نظرمحمدی به جبران نقاط ضعف خود بپردازد و تعویض مربی در هفته‌های اولیه غرض ورزانه است و کسانی که اعلام می‌کنند مربی باید تعویض شود یا منافعی در این تعویض دارند یا اینکه بحران طلب هستند. منطق فوتبال به ما می‌گوید که کسی که با این تیم در لیگ یک و مشکلاتش زندگی کرده و ابتدای فصل برای حفره‌های دسته یکش در لیگ برتر تا جایی که زورش می‌رسیده به بازار رفته و بازیکن خریده و برنامه ریزی کرده است و بازی تدارکاتی کرده و تجربه این سه باخت را که بسیار گران هم به دست آمده پشت سر گذاشته حتما بهتر از هرکسی می‌تواند به سپیدرود کمک کند.»
به درستی یا اغلاط این دیدگاه جلال چراغپور کاری نداریم، بلکه اظهار نظر یک سال پیش او را بازخوانی می‌کنیم. فصل گذشته نظرمحمدی در اظهارنظری گفته بود که می‌خواهد چراغپور را به عنوان دستیار به سپیدرود بیاورد. پاسخ چراغپور منطقی و قاطعانه و جالب بود:
«هیچ مذاکره‌ای با سپیدرود نداشته‌ام و به هیچ وجه دستیار علی نظرمحمدی نمی‌شوم. شایعات مبنی بر دستیاری‌ام در سپیدرود را تکذیب می‌کنم و به هیچ وجه قصد همکاری با علی نظرمحمدی ندارم. من نظرمحمدی را به عنوان دستیارم انتخاب نمی‌کنم و قصد همکاری با این شخص را ندارم. اگر بیست تیم لیگ یکی را همزمان اداره کنم، او را در هیچ کدام از آن‌ها به کار نمی‌گیرم و حتی صلاحیت اینکه دستیار مربی گلر‌ها باشد را نیز ندارد چه برسد به اینکه سرمربی باشد و من دستیار او. به او می‌گویم که شایعه پراکنی را کنار بگذارد و برای جذب تماشاگر و محبوب شدن، از اشخاص استفاده نکند.»
از چراغپور باید پرسید که آیا آن مربی که یک فصل پیش صلاحیت کار در هیچ‌کدام از بیست تیم لیگ یک به عنوان مربی دروازه‌بان‌ها را هم نداشت، حالا چطور برای سرمربیگری در لیگ برتر صلاحیت دارد؟ آیا در طول یک فصل علی نظرمحمدی در تحولی عجیب و غریب اینچنین صاحب صلاحیت شده است؟
چراغپور مرد دانای فوتبال ماست، از او توقع داریم در هر اظهار نظری بداند چه می‌گوید و بداند تا همیشه حرفش نزد ما خریدار دارد‌. او از دیدگاه‌هایش برای توجیه عملکرد مربیانی که به دیدگاه یک فصل پیش چراغپور نزدیک‌ترند نباید استفاده کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی