[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

اسباب‌بازی‌ها در کام آتش، روزنامه شیراز نوین

 آتش سوزی انبار لوازم پلاستیکی و اسباب بازی در خیابان ستارخان خسارت سنگین مالی بر جای گذاشت.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی، در پی تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر آتش سوزی گسترده در یک انبار لوازم پلاستیکی و اسباب بازی در خیابان ستارخان، ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز ساعت 7:16 صبح روز شنبه نیروهای عملیات از ایستگاه‌های 2، 5، 6 ، 14، 3، 4 آتش نشانی را به همراه چند دستگاه تانکر آب و خودرو حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام کرد.
بر اساس این گزارش، محل حادثه یک ساختمان 3طبقه قدیمی با کاربری مسکونی بود که یکی از واحد‌های آن به انبار اسباب بازی با حجم زیادی لوازم پلاستیکی و اسباب بازی تبدیل شده بود.
محل حادثه در مجاورت ساختمان‌های مسکونی قرار داشت و این موضوع منجر به حساسیت عملیات شده بود. به گفته شهرام زارعی فرمانده عملیات ایستگاه دو آتش نشانی: در هنگام رسیدن آتش نشانان، ساختمان به طور کامل در میان شعله‌های آتش محاصره شده و دود و زیادی از ساختمان خارج می‌شد.
زارعی با اعلام اینکه ساکنان قبل از رسیدن آتش نشانان از ساختمان خارج شده بودند، تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی به سرعت به چند گروه تقسیم شدند که گروه اول با استفاده از تجهیزات فردی شروع به تخلیه ساختمان‌های مجاور محل حادثه کردند و گروه‌های دیگر از چندین جهت در میان دود سیاه و غلیظ از مسیر پشت بام، حیاط و کوچه مجاور ساختمان، خود را به کانون آتش رساندند و آتش سوزی را مهار و کاملاً خاموش کردند و مانع رسیدن شعله‌های آتش به ساختمان‌های مجاور شدند.
در این عملیات، آتش نشانان در یک عملیات نفسگیر موفق شدند پس از 2ساعت تلاش، آتش سوزی را مهار و خاموش کنند و از سرایت شعله‌های آتش به اطراف جلوگیری کنند. خوشبختانه این حادثه مصدومیتی برای شهروندان در پی نداشت و تنها خسارت مالی سنگینی بر جای گذاشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی