[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

فرمانده انتظامی فارس: سازمان پلیس نیازمند توجه مضاعف به امور اجتماعی است ، روزنامه شیراز نوین

پایگاه خبری پلیس: فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه تأمین امنیت با مشارکت مردم محقق خواهد شد، گفت: طی چهار ماه اول سال جاری نزدیک به چهار هزار گزارش مردمی در خصوص عملکرد پلیس توسط مرکز نظارت همگانی (197) ثبت شده است. 
سردار «احمد علی گودرزی» در حاشیه مراسم افتتاح طرح مکنا در مرکز نظارت همگانی (197) بازرسی فرماندهی انتظامی استان فارس، بیان کرد: پلیس جامعه محور الگوی جدید پلیسی است که در آن امنیت با مشارکت مردم صورت می‌پذیرد واهداف اصلی آن، کاهش جرم و ارتقاء احساس امنیت در جامعه است.
وی ادامه داد: سازمان پلیس به عنوان برقرار کننده نظم و امنیت بیش از هر سازمانی نیازمند توجه به اجتماع است که این موضوع می‌طلبد ساز و کارهای لازم جهت مقابله با آن اندیشیده شود و قطعا اقدام یک سویه و قهرآمیز پلیس به تنهایی کافی نمی‌باشد.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در همین راستا پلیس با راه اندازی مراکزی همچون دفتر نظارت همگانی و مرکز مشاوره و مددکاری اجتماعی و همچنین اجرای طرح مدیریت کیفیت در ناجا (مکنا)، گام بزرگی در مسیر افزایش اعتماد عمومی و مشارکت اجتماعی برداشته است.
سردار گودرزی تصریح کرد: آمارهای موجود از میزان مراجعه مردم به دفتر نظارت همگانی پلیس نشان از افزایش اعتماد مردم به پلیس، پاسخگویی پلیس نسبت به خواسته‌های مردم و استفاده از نظرات و پیشنهادهای مردم در راستای تقویت پلیس جامعه محور به منظور ارتقاء امنیت اجتماعی در ابعاد مختلف دارد.
وی گفت: جلسات ملاقات مردمی و ارتباط مستقیم مسئولان انتظامی استان با مردم در روزهای دوشنبه هر هفته در دفتر نظارت همگانی (197) بازرسی واقع در سی متری سینما سعدی برگزار می‌شود.
فرمانده انتظامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص عملکرد مراکز مشاوره و مددکاری افزود: در سال 1395 بیش از 18هزار پرونده به این مراکز ارجاع شد که بیش از 78درصد آنها به مصالحه انجامیده است که این کاهش پرونده‌های قضائی را در پی داشته است. 
سردار گودرزی گفت: پلیس جامعه محور با ایجاد مراکز و دوایر مشاوره و مددکاری با رویکرد توجه به عدالت ترمیمی گام بزرگی در جهت حل مشکلات خانوادگی، طلاق و از هم پاشیدگی خانواده‌ها برداشته است. 
وی تصریح کرد: از ابتدای اجرای طرح مکنا تاکنون بیش از 180مقر انتظامی در استان فارس بهسازی شده است و سعی بر این است این طرح تا پایان سال جاری در همه مراکز انتظامی اجرایی شود.
در این مراسم به تعدادی از کسانی که بیشترین تلاش و همکاری را در اجرای این طرح داشتند، لوح تقدیر اهدا و از آنان تجلیل به عمل آمد.
شایان ذکراست فرمانده انتظامی استان فارس پس از افتتاح طرح مکنا در مرکز نظارت همگانی (197)، به صورت چهره به چهره با تعدادی از شهروندان دیدار و به مشکلات انتظامی آنها رسیدگی کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی