[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

دولت به‌منظور افزایش انگیزه معلمان اقدام عاجل کند ، روزنامه شیراز نوین

اجرای طرح قاضی در مدرسه برای بیش از 10هزار دانش‌آموز استان فارسی، معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس در جمع روسای ادارات حقوقی آموزش‌ و ‌پرورش گفت: باید در مدارس در کنار مباحث علمی و آموزشی، مباحث تربیتی، مذهبی و فرهنگی مورد تاکید و توجه بیشتری قرار گیرد.
احمد رحمانیان در جمع رؤسای ادارات حقوقی ادارات کل وزارت آموزش ‌و پرورش و سازمان‌های وابسته به این وزارت اظهار کرد: قانون مداری و ترویج فرهنگ قانون مداری باید به عنوان یک درس مستقل در مدارس آموزش داده شود.
وی افزود: یکی از علل ضعف فرهنگ قانون مداری در کشور عدم پرداختن به این موضوعات در سنین کودکی و نوجوانی است که باید با آموزش در مدارس در افراد جامعه نهادینه شود. دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان فارس با بیان اینکه برای تربیت دانش‌آموزان باید واحدهای مشاوره از لحاظ کیفی و کمی تقویت گردد، تأکید کرد: دولت باید ساز و کارهای قانونی و اجرایی به‌منظور افزایش انگیزه معلمان با ساماندهی مناسب خدمات و امکانات رفاهی و رفع مشکلات مادی و معیشتی آنان و افزایش حقوق و دستمزد آنها مورد لحاظ قرار گیرد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طراحی و ساخت فضاهای آموزشی مناسب با اصول شهرسازی و الگوی معماری اسلامی و ایرانی به‌صورت ویژه باید مورد توجه قرار گیرد بسیاری از مراکز آموزشی غیرانتفاعی در مکان‌هایی فعالیت می‌کنند که صرف‌نظر از اینکه از لحاظ مقررات ملی ساختمان ایمن نیستند، حداقل ضوابط و استانداردهای آموزشی را نیز ندارد. معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس با اشاره به برخی از آسیب‌های نوجوانان و جوانان از قبیل خشونت و اعتیاد بیان کرد: تزلزل در ارکان خانواده و عدم اطلاع والدین از شیوه‌های فرزندپروری و آموزش مهارت‌های ارتباطی و ضعف اطلاعات و معلومات اجتماعی و حقوقی آنها از علل اصلی این آسیب‌هاست. قاضی رحمانیان گفت: افزایش خودکشی در بین نوجوانان و جوانان به فشارهای درسی به دانش آموزان از سوی والدین، مشکلات خانوادگی، ضعف اعتقادات مذهبی، عدم آموزش مهارت‌های ارتباطی، روابط نامشروع، شکست عاطفی و عشقی، عدم آموزش موضوعات مرتبط با بلوغ جنسی و برخی از شبکه‌های اجتماعی برمی‌گردد. لازم به ذکر است طرح قاضی در مدرسه چندین سال است که در مدارس با هدف ارتقای آگاهی و معلومات دانش آموزان و توانمندسازی آنها در زمینه آسیب‌های اجتماعی با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم استان فارس و سازمان آموزش‌ و پرورش استان برگزار می‌شود. این طرح با توجه به موفقیت اجرا در استان فارس در سایر استان‌ها به عنوان یک الگو مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. تاکنون تعداد 140جلسه طرح قاضی در مدرسه برای بیش از 10هزار دانش‌آموز برگزار شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی