[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

معاون استانداری فارس: انتخاب شهردار باید به تأیید وزارت کشور برسد ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس به منتخبان شوراهای پنجم شهرها در این استان توصیه کرد که آئین‌نامه انتخاب شهرداران به عنوان ملاک در فرآیند انتخاب شهردار مد نظر قرار گیرد.
خلیل رضائیان دوشنبه 23مرداد در جمع خبرنگاران با تصریح اینکه شوراها باید تمام شرایط عمومی و اختصاصی درج شده در آئین‌نامه انتخاب شهرداران را مد نظر قرار دهند، گفت: انتخاب شهردار، اولین و یکی از مهمترین وظایف شوراها به شمار می‌رود که دارای حساسیت‌های ویژه‌ای است.
او با یادآوری اینکه اول شهریورماه به‌عنوان زمان آغاز به‌کار شورای پنجم در کشور اعلام شده است، گفت: از زمان مشخص شدن نتایج انتخابات شوراها دوره‌های آموزشی از سوی دفاتر شهری و روستایی و امور شوراهای استان برای تمام منتخبان برگزار شده و یکی از نکات مهم مورد تاکید فرآیند قانونی انتخاب شهردار بوده است. 
رضائیان با اشاره به آئین‌نامه انتخاب شهرداران، گفت: در این آئین‌نامه یک سری شرایط عمومی و خصوصی آورده شده که این حداقل شرایط است و انتظار داریم اعضای شورای شهر و روستا در انتخاب شهرداران و همچنین دهیاران آنها را رعایت کنند.
وی گفت: در این آئین‌نامه به شکل دقیق تعریف شده که اعضای شورا باید بر اساس درجه شهر و روستا، نسبت به انتخاب شهردار و دهیار با در نظر گرفتن مدرک و رشته تحصیلی اقدام کنند؛ این موضوع در شهرهای بزرگ‌تر از حساسیت بیشتری برخوردار است.
معاون استانداری فارس افزود: در رابطه با انتخاب شهردار اعضای شورا با توجه داشته باشند که مصوبه آنها در شهرهای بزرگ باید به تایید وزارت کشور و در شهرهای کوچک به تایید استانداری برسد. 
او با تاکید براینکه انتخاب شهرداری توانمند و دارای سوابق مفید خصوصا در زمینه تصدی پست شهرداری، مد نظر و تایید همه است،‌ گفت: امیدوار هستیم که انتخاب شهردار به‌گونه‌ای باشد که نیازی به برگشت خوردن مصوبه شوراها نباشد.
رضائیان گفت: تمام مصوبات شورا به جز مصوبه انتخاب شهردار توسط یک کمیته تطبیق بررسی می‌شود که امیدواریم با آموزش‌های ارائه شده، هیچ یک از مصوبات بازگشت نخورد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی