[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

رضایی: موفقیت نسبی دولت درمقابله با آسیب‌های اجتماعی، روزنامه شیراز نوین

خانه ملت: نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: موفقیت‌های دولت درایجاد نظام جامع تأمین اجتماعی با هدف افزایش بیمه شدگان پایه سلامت تا حدودی قابل قبول است.
مسعود رضایی درخصوص تأکیدات رییس جمهور مبنی برایجاد نظام جامع تأمین اجتماعی ازطریق ریشه‌کنی فقر مطلق، گفت: راه‌حل چالش‌های اجتماعی در کشور بسیار متفرق بوده و متولی مختلفی برای برون رفت از هرآسیب اجتماعی درحال حاضر وجود دارد، بنابراین باید برای خروج از این مشکل راهکارهای ویژه و علمی را در نظر گرفت.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست چندی پیش کمیسیون اجتماعی با حضور معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری و مسئولان دیگر ذی‌ربط در حوزه مسائل اجتماعی مشخص شد که نهادهای تصمیم‌گیری و اجراء در حوزه مسائل اجتماعی متفرق و پراکنده است، بنابراین در این شرایط فعالیت کردن به طور حتم هزینه‌های بسیاری را به دولت تحمیل می‌کند؛ بنابراین مقرر شد که دستگاه‌ها ذیل یک ساختار مشترک فعالیت‌ها و وظایف خود را در حوزه آسیب‌های اجتماعی انجام دهند.
وی با بیان اینکه دستور دهنده و تصمیم گیرنده چالش‌های اجتماعی باید در یک نهاد باشد، تصریح کرد: بنابراین منظور از اظهارات رییس جمهور مبنی بر نظام جامع تأمین اجتماعی اتخاذ یک رویکرد مشخص در یک دستگاه برای پیگیری و حل آسیب‌های اجتماعی است، هرچند در این خصوص در طی 4سال گذشته اقدامات قابل قبولی انجام نشد؛ زیرا در این چنین شرایطی رییس جمهور صحبتی از ایجاد یک نظان جامع تأمین اجتماعی نمی‌کرد. رضایی با تأکید بر اینکه ایجاد یک ساختار مستقل برای رفع مسائل و آسیب‌های اجتماعی نیاز ضروری امروز جامعه است، گفت: البته باید به این نکته نیز توجه کرد که دولت در طول 4سال آینده باید در جهت ایجاد نظام جامع تأمین اجتماعی، عدالت اجتماعی و رفع فقر را مدنظر قراردهد، البته دولت یازدهم با بازگشت ثبات اقتصادی وتا حدودی کاهش تورم در اجرای این موضوع برخی موفقیت‌های لازم را به دست آورد.
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همچنین افزایش خدمات عمومی از جمله افزایش بیمه شدگان بیمه سلامت و اجرای طرح تحول سلامت گام‌های قابل قبولی در ریشه‌کنی فقر مطلق است، اما در این زمینه هنوز مشکلاتی وجود دارد که دولت باید به این موارد بیش از گذشته توجه کند.
ریس جمهور با بیان اینکه یکی از اهداف دولت دوازدهم ایجاد نظام جامع تأمین اجتماعی و ریشه‌کنی فقر مطلق است گفت: در شرایط فعلی کشور رفع فقر در گرو ایجاد شغل است؛ چراکه از جمله مجاری ایجاد فقر، بیکاری است و کشور امروز با موج بزرگ افراد جویای شغل مواجه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی