[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

اخطار به مزاحمین اورژانس ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس گفت : مزاحمت های تلفنی برای اورژانس شیراز همچنان ادامه دارد . وی با بیان اینکه روزانه 2400 تماس گرفته می شود که در حدود دو هزار تماس آن نیاز به اعزام تکنسین های اورژانس است، می گوید: از این تعداد تماس درصد قابل توجهی تماس‌های اورژانسی از سوی مزاحمان صورت می‌گیرد، که تماس گیرندگان مزاحم باید بدانند که این کار موجب ایجاد  اختلال در ماموریت تکنیسین‌های اورژانس برای امداد رسانی به بیماران واقعی می‌شود.
وی می گوید:60درصد ماموریت ها را بانوان تشکیل می دهند که بنا به هر دلایلی نیاز به کمک های پیش بیمارستانی دارند.
دکتر محمد رضا عالی منش با یادآوری رده سنی مزاحمان اورژانس تصریح کرد:به نظر می رسد اکثر تماس‌گیرندگان مزاحم نوجوانان هستند که باید خانواده‌ها در این زمینه گام‌هایی بردارند تا شاهد کاهش تعداد مزاحمت‌ها باشیم.
وی می افراید:از این تعداد تماس روزانه به اورژانس 10 تا 12 درصد آن را مزاحمت های تلفنی تشکیل می دهند که بیشتر آنان تلفنی های دیگر ضروری اشتباه شماره گیری می کنند که سیستم آنان را به لیست مزاحمت های تلفنی اضافه می کند.
رئیس اورژانس فارس با یاد آوری اینکه در سال گذشته پنج نفر از مزاحیمن تلفنی با حکم قضایی  پرونده آنان به دادگاه ارجاع داده شد می گوید:با همکاری قاضی پرونده فرد روانه زندان شد.
عالی منش با اشاره به اینکه  از 2400تماس روزانه 60  در صد آن در شهرستان شیراز ومابقی دردیگر شهرستان ها  صورت می گیرد می افزاید:در حدود درصد 40 درصد ماموریت ها  به حوادث تشکیل می دهند و 25 درصد حوادث ترافیکی ومابقی بیماری های قلبی و سکته های مغزی و تنفسی   هستند.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان فارس با تاکید براینکه به دلیل حجم ترافیک روزانه وافزایش یافتن خودروها اکثر تصادف ها به سمت شمال شرقی شیراز (صدرا ) انتقال یافته که امروزه نیاز است پایگاه اورژانس در منطقه صدرا افزایش یابد.
گفتنی است مهدی خانی مدیر عامل سابق شرکت عمران صدرا چندین مرتبه برای افزایش تعداد پایگاه اورژانس صدرا قول مساعدت داده بود که گویا عمر خدمتی وی به او اجازه نداد این مهم صورت بگیرد. در ادامه عالی منش می گوید:چناچه بتوانیم محل فرود هلی کوپتر نیز در شهر صدرا احداث شود به جرأت می توان گفت، بسیاری از مشکلات این منطقه در امر اعزام بیمار حل خواهد شد این در حالی است که در فاز دوم صدرا به پایگاه اورژانس نیاز فوری دارد زیرا هرروزه تعداد ساکنین منطقه در حال افزایش است.
این پزشک در بخش دیگری از سخنان خود به نیاز دیگر اورژانس اشاره کرد ومی گوید:بر اساس استاندارها از هر 50هزار نفر جمعیت تعداد دو آمبولانس وجود داشته باشد که هم اینک تعداد آمبولانس ها 38 دستگاه می باشد که اکثر به دلیل نیاز تعداد ماموریت های کلانشهر شیراز در این شهر مستقر هستند.
عالی منش می افزاید: خوشبختانه با حمایت خیرین و نیک‌اندیشی آنان بسیرای از مشکلات با همکاری خیرین عرصه سلامت استان رفع شده و با حمایت آنان هرساله به تعداد پایگاه‌ها ودستگاه های امبولانس استان افزوده می شود.
وی مبلغ احداث هر پایگاه اورژانس را بین 170 تا کمتر از 200میلیون تومان تخمین زد وتصریح کرد:نیکوکاران می توانند با صرف هر مبلغی با حداث پایگاه روزانه جان چندین هم نوع خود را از مرگ حتمی نجات دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی