[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

اولویت های سرمایه‌گذاری در فارس روشن نیست ، روزنامه شیراز نوین

نماینده شیراز در مجلس موانع سرمایه‌گذاری در استان فارس را، روشن نبودن دقیق اولویت‌ها، مشخص نشدن نوع سرمایه‌گذاری و نبود تقسیم كار دانست وگفت: بایددقیقاً مشخص كنیم كدام پروژه با چه حجم سرمایه‌گذاری و هدفی را به‌عنوان اولویت استان و شیراز داریم، بعد از آن هم تقسیم كار را انجام داده و وظایف هر كدام از مجموعه‌های مرتبط، مشخص شود.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد كه فارس از نبود تعامل مناسب بین مجموعه نمایندگان استان و استاندار، لطمه دیده است و برای رفع كاستی‌ها و جبران عقب‌ماندگی‌ها باید تعامل و هم‌افزایی لازم بین این دو مجموعه ایجاد و تقویت شود.
به گزارش ایسنا ، فرج‌الله رجبی در جمع خبرنگاران با تصریح اینكه استاندار و نمایندگان استان در مجلس هر كدام تلاش‌هایی را برای طرح مطالبات استان و جبران عقب‌ماندگی‌ها انجام داده‌اند، گفت: آنچه به عنوان یك ارتباط بایسته و هم‌افزا مد نظر بوده، در این مدت حاصل نشده است.
وی با تاكید براینكه باید در خصوص آمارهایی كه ارائه می‌شود، دقت نظر داشت، گفت: در موضوع سرمایه‌گذاری و طرح‌های ارائه شده برای سرمایه‌گذاری باید توجه داشت كه ارائه و تایید طرح‌ها یك نكته و تحقق و اجرایی شدن آنها نكته‌ای دیگر است؛ اینكه زمینه برای تایید بسیاری طرح‌های سرمایه‌گذاری فراهم شده جای قدردانی دارد اما اینكه طرحی محقق و اجرایی شود، نیاز به زمان دارد.
رجبی اعتقاد دارد در بسیاری از طرح‌های اجرایی و فعال یا تكمیل شده در استان فارس مساعی نمایندگان مجلس هم تاثیرگذار بوده است و باید متوجه این تلاش‌ها و تاثیرگذاری‌ها بود.
وی با یادآوری اینكه از ظرفیت نمایندگان فارس به‌خوبی بهره برده نشده است،‌ گفت: سایر استان‌ها از ظرفیت كمیسیون عمران كه ریاست آن را نماینده مردم جهرم عهده دار است بیشتر بهرمند شده و استفاده كرده‌اند.
رجبی در عین‌حال تاكید كرد كه دنبال مقصر نبوده و نیست، شاید علت نبود تعامل مناسب نمایندگان باشند اما به‌دنبال طرح موضوع برای رفع خلاء‌ تعامل و هم‌افزایی بوده است.
نماینده مردم شیراز در مجلس با تصریح اینكه آقای افشانی هم‌اكنون استاندار فارس بوده و در مسئولیت خود مستقر است، گفت: به هیچ عنوان نباید در مدیریت استان تزلزل ایجاد كرد؛ اگر قرار شد ایشان در سمت دیگری خدمت خود را ادامه دهند به حتم در موضوع استاندار فارس همه نمایندگان صاحب‌نظر هستند.
رجبی آنچه در نماز جمعه اخیر شیراز برای استاندار فارس حادث شد و سخنرانی او بر هم خورد را محكوم و اضافه كرد: فكر كنم همه باید بدانیم اگر شأن حاكمیت شكسته شود تفاوتی نمی‌كند چه جناحی مسئولیت داشته باشد؛ استاندار مقام رسمی دولت محسوب می‌‌شود و حضور در نماز جمعه باید مدیریت شود؛ اگر تریبون نماز جمعه محل ارائه گزارش عملكرد دولت نباشد،‌ كدام تریبون را باید به آن اختصاص داد.
او گفت: اگر فضا آماده باشد ما نیز به عنوان نمایندگان مردم در مجلس حاضریم با حضور در نماز جمعه و از محل تریبون نمازجمعه به مردم گزارش عملكرد بدهیم.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینكه مجلس چك سفید امضا به دولت نداده است، گفت: نمایندگان فارس نیز در خصوص عقب‌ماندگی‌های این استان در بخش‌های مختلف مطالباتی را داشتند كه با وزرای مختلف پیشنهادی مطرح كرده و قطعاً این مطالبات را در زمان كار دولت دوازدهم دنبال خواهند كرد.
رجبی با اشاره به آغاز به‌كار شوراها در كشور، گفت: اعتقاد دارم كه شورای پنجم شیراز ابتدا باید مشخص كند كه می‌خواهد شهر را اداره و نظارت كند یا شهرداری را، اگر قرار است شهر اداره شود باید همه مجموعه‌ها دیده و زمینه تعامل مناسب برای توسعه متوازن را فراهم كند.
رجبی یكی از انتظارات را تدوین نظام‌نامه‌ای خوانا در زمینه سرمایه‌گذاری برای رونق این بخش دانست و تاكید كرد: شهرداری شیراز را دروازه ورود سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری به شیراز و حتی استان فارس می‌دانیم؛ قطعاً تعامل نمایندگان در آینده با شورا و شهرداری شیراز متناسب با درخواست نمایندگان شورا و شهردار خواهد بود.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینكه ارتباط خوبی با مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز دارد، گفت: تلاش كردم در پیگیری مسائل مترو همراه با مجموعه مدیریتی این سازمان تعاملی مناسب داشته باشیم.
او پیگیری مسئله سد تنگ سرخ را یكی دیگر از اقدامات خود بیان و اضافه كرد: در مورد سد تنگ سرخ محیط زیست باید سئوالات خود را به شكل روشن و صریح مطرح می‌كرد و شهرداری و شورا هم پاسخ می‌دادند؛ اما هنوز مشخص نیست كه سئوالات محیط زیست دقیقاً چیست، آیا مشكل دریاچه نمك(مهارلو) است یا زمین‌های اطراف یا تغییر اكوسیستم و ...
رجبی همچنین موانع سرمایه‌گذاری در استان فارس را، روشن نبودن دقیق اولویت‌ها، مشخص نشدن نوع سرمایه‌گذاری و نبود تقسیم كار دانست و گفت: باید دقیقاً مشخص كنیم كدام پروژه با چه حجم سرمایه‌گذاری و هدفی را به‌عنوان اولویت استان و شیراز داریم، بعد از آن هم تقسیم كار را انجام داده و وظایف هر كدام از مجموعه‌های مرتبط، مشخص شود.
او لزوم تدوین آئین‌نامه مشخص و روشن و دقیق بودن فرآیند سرمایه‌گذاری را یادآور و متذكر شد كه این اقدام زمینه را برای حمایت تمام دستگاه‌ها از سرمایه‌گذاری پاك را فراهم خواهد كرد.
رجبی بزرگترین انتقاد وارد به رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز را به معاون دانشجویی و حراست این دانشگاه دانست و گفت: این موضوع را مستقیماً با آقای دكتر ایمانیه مطرح كرده‌ایم؛ امروز بسیاری از دانشجویان این دانشگاه از نوع نگاه امنیتی كه به آنان می‌شود گلایه دارند.
نماینده مردم شیراز گفت: در حوزه معاونت دانشجویی و حراست برخوردهای سخت و تندی با دانشجویان انجام شده و خیلی‌ها را دچار مشكل كرده است؛ چندین بار درخواست كردیم كه اقدام روشنی در رفع مشكل انجام شود، اما نشد.
رجبی داشتن نگاه امنیتی نسبت به دانشجویان مطرح كننده مطالبات صنفی و حتی سیاسی در دانشگاه را یك نقطه ضعف دانست و گفت: قطعاً در حوزه عمرانی و توسعه‌ای رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز جزو مدیران برجسته فارس و كشور بوده است؛ اما تمام مسائل دانشگاه عمران و توسعه نیست، آرامش و سلامت روحی دانشجویان بسیار اهمیت دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی