[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۳
  • دوره جدید

دیابتی‌ها در رستوران این غذاها را بخورند، روزنامه شیراز نوین

کسانی که دیابت دارند گاهی تصور می‌کنند رفتن به رستوران را باید برای همیشه کنار بگذرانند. در حالی که با انتخاب دقیق‌تر غذا و تعیین مقدار مناسب آن، این افراد هم می‌توانند از غذا خوردن در رستوران لذت ببرند.
بیماران دیابتی که می‌خواهند غذایشان را در رستوران بخورند باید به این نکات توجه کنند:
بعضی از رستوران‌ها، مواد غذایی استفاده شده در هر یک از غذاها را به طور جداگانه می‌نویسند و ارزش غذایی آنها را هم مشخص می‌کنند. اگر بتوانید چنین رستورانی پیدا کنید، انتخاب غذای بهتر هم راحت‌تر خواهد شد. علاوه بر این، خوب است درباره نحوه درست شدن غذا و مواد مورد استفاده از آشپز یا مسئول رستوران سوال کنید و با خیال راحت غذای مورد نیازتان را سفارش دهید.
همچنین، یادتان باشد معمولاً حجم غذایی که در یک وعده در رستوران مصرف می‌شود، زیاد است. در حالی که در یک برنامه غذایی سالم به طور کلی، غذا باید به مقدار متوسط مصرف شود. پس اگر می‌توانید مقدار غذا را خودتان مشخص کنید، کوچک‌ترین حجم غذا را انتخاب کرده و آن را سفارش دهید. در غیر این صورت، بهتر است غذا را با دوستان یا خانواده‌تان شریک شوید و با هم یک غذا را بخورید. اگر هیچ یک از این راه‌حل‌ها به دردتان نخورد، می‌توانید مقدار اضافه غذا را به خانه ببرید.
علاوه بر اینها، هنگامی که به رستوران می‌روید، مراقب باشید همراه غذای اصلی، مخلفات زیاد، پیش‌غذا و دسرهای چرب و سنگین سفارش ندهید. فراموش نکنید خوردن مقدار کمی از چندین غذای متفاوت، کالری زیادی دارد و به نفعتان نخواهد بود.
تا جایی که می‌توانید غذاهای سالم و مغذی را انتخاب و آنها را مصرف کنید. مثلاً به جای سیب زمینی سرخ کرده، سالاد سفارش دهید و با سس بدون چربی یا کم‌چرب بخورید.
در ضمن، خوردن مواد اضافه‌ای مانند پنیر می‌تواند برنامه غذایی‌تان را خراب کند. پس غذاهایی با سبزیجات بیشتر و بدون پنیر و سس سفارش دهید.
از نوشیدنی‌ها غافل نشوید. باید حواستان به قند و کالری نوشیدنی‌ها هم باشد؛ به خصوص در رستوران‌هایی که به شما اجازه می‌دهند چندین بار لیوان نوشابه‌تان را پر کنید! پس بهترین راه، سفارش دادن آب یا چای بدون قند به جای نوشابه و دیگر نوشیدنی های شیرین است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی