[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

برداشت ۳۹۲میلیون تن مواد معدنی از ۶۰۰۰معدن فعال ایران، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از برداشت ۳۹۲میلیون تن مواد معدنی از ۶۰۰۰معدن فعال کشور خبر داد.
جعفر سرقینی در نشست با فعالان بخش معدنی استان اردبیل با بیان اینکه حدود ۱۰هزار پروانه بهره‌برداری معادن در کشور صادر شده است، گفت: در حال حاضر ۲۰۰۰معدن در حال تجهیز و آماده‌سازی بوده و تعداد ۲۰۰۰معدن نیز راکد و نیمه‌فعال هستند.  
وی با بیان اینکه ۶۰۰۰معدن دیگر فعال هستند، افزود: از این ۶۰۰۰معدن فعال در سطح کشور ۳۹۲میلیون تن مواد معدنی برداشت می‌شود.  
سرقینی با بیان اینکه سال گذشته ۱.۲میلیارد دلار صنایع معدنی از ایران صادر شده است، ادامه داد: در چهار ماه نخست سال جاری نیز صادرات صنایع معدنی به سایر کشورها سه میلیارد دلار بوده است.  
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال جاری میزان صادرات صنایع معدنی به ۹میلیارد دلار افزایش یابد. سرقینی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که فرصت مناسبی برای فعالان و سرمایه‌گذاران بخش معدن است، گفت: براساس تفاهم‌نامه‌های امضا شده و پذیرش هیئت دولت، کسانی که تا پایان سال ۱۳۹۵ در حوزه معدن به دولت بدهی داشته و بدهی آنها مشمول جریمه شده است، اگر تا شش ماه آینده اصل بدهی خود را پرداخت کنند، جریمه‌ آنها بخشوده می‌شود.  
سیدحامد عاملی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز با بیان اینکه بیش از ۱۹۶پروانه بهره‌برداری از معادن در سطح استان اردبیل صادر شده است که ۱۹نوع ماده معدنی از این معادن استخراج می‌شود، گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل به عنوان یکی از مراجع رسیدگی به مشکلات سرمایه‌گذاران بخش صنعت سال گذشته به صورت مرتب برگزار شده و مشکلات حوزه معدن نیز مورد بررسی و حل و فصل قرار گرفته است.  
وی با بیان اینکه صنایع تولیدی مواد معدنی یکی دیگر از محورهای فعالیت بوده و در این راستا توانسته‌ایم سرمایه‌گذارانی را برای این موضوع جذب کنیم، افزود: طرح ساماندهی معادن شن و ماسه را نیز به وزارتخانه ارائه کرده‌ایم و به طور قطع بعد از ارائه ابلاغیه توسط وزارت صنعت، این طرح نیز با جدیت آغاز خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی