[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

وزير آموزش‌وپرورش شيوه مديريت در آموزش‌وپرورش بايد تغییر کند، روزنامه شیراز نوین

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینكه رأی بالای نمایندگان مجلس به آموزش پرورش، وظیفه فرهنگیان را سنگین‌تر می‌كند، گفت: در چهارسال آینده بر تغییر شیوه مدیریت‌ها در آموزش و پرورش، تمركز خواهیم كرد. به گزارش مركز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح دیروز سیدمحمد بطحایی در نشست مشترك اعضای شورای معاونین و مدیران كل آموزش و پرورش استان‌ها در ساختمان شهید رجایی، با تبریك ایام مبارك ماه ذی‌‌الحجه، هفته دولت و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، اظهار كرد: از آقای روحانی تقدیر و تشكر می‌نمایم به جمعیت یك میلیونی آموزش و پرورش اعتماد كردند و وزیر این وزارتخانه را از میان آنها انتخاب نمودند. وی افزود: این اعتماد مجلس به شخص نبود، بلكه به جامعه فرهنگیان بود و این امر ناشی از حاكمیتی است كه آموزش و پرورش در مدیریت و اداره كشور دارد. بطحایی گفت: رأی بالای نمایندگان، امید ما را به ادامه مسیر تعلیم و تربیت افزایش داد، از طرف دیگر، وظیفه ما سنگین‌تر شد، زیرا باید مطالبات جامعه را بیش از پیش پاسخگو باشیم. وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با الطاف الهی و مدد ائمه معصومین‌(ع) و تلاش همه همكاران و با تمركز بر اولویت‌ها، امیدواریم بتوانیم بار سنگین تعلیم و تربیت را به سرمنزل مقصود برسانیم. وی برنامه‌های ارائه شده آموزش و پرورش در دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی را براساس سند تحول بنیادین دانست و افزود: این برنامه‌ها متناظر بر دو بعد است، بخش اول آن تحول در برنامه‌های آموزشی و پرورشی است، هرچند این تحول در حال انجام است، اما باید با شتاب بیشتری صورت گیرد و با نیازهای روز جامعه انطباق داشته باشد. بخش دوم تغییر روش و نحوه مدیریت در آموزش و پرورش است، زیرا روش فعلی مدیریت در آموزش و پرورش قادر به ادامه حیات نیست و تغییر در آن، اجتناب‌ناپذیر است، البته تمركززدایی شعار همه دولت‌ها بوده است و باید خروجی آن مناسب باشد.
بطحایی ادامه داد: مهارت‌آموزی دانش‌آموزان موضوعی است كه همواره مورد تأكید رهبر معظم انقلاب بوده است و  سخنان اخیر رئیس جمهور نیز به آن اشاره شده است، هدف از آموزش مهارت‌ها، تربیت دانش‌آموزان برای داشتن زندگی و توانایی حل مشكلات است، بنابراین محتوای آموزشی باید به گونه‌ای تغییر كند كه خروجی آن، هدف مذكور را تأمین نماید. وی با اشاره به دیدار اعضای دولت دوازدهم، رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته دولت تصریح كرد: با توجه به بیانات رهبر انقلاب كه فرمودند آسیب‌شناسی خوب صورت می‌گیرد و راه‌حل‌های خوبی نیز ارائه می‌شود، اما مراحل اجرایی با مشكل مواجه است، در این دولت تلاش خواهیم كرد با تغییر ساختار مراكز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌ها، زیرساخت‌های اجرای راهكارها را بیش از پیش فراهم كنیم. بطحایی با اشاره به اجتناب از عملكرد هیجانی، یادآور شد: در ابتدای هر سال، چند برنامه اولویت‌دار را مشخص می‌كنیم و در طول سال آن را به سرانجام می‌رسانیم. وی افزود: استان‌ها تلاش كنند مهرماه پرشور و امیدی داشته باشیم و این امید به جامعه نیز منتقل شود.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: به لطف الهی، علی‌رغم چالش‌های موجود در منطقه، از ایران به عنوان كشوری كه دارای آینده روشنی است یاد می‌شود و این امر می‌طلبد تا با تلاشی مضاعف، سرفصلی نو در كشور مطرح كنیم. وی بر تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی تأكید و تصریح كرد: برای پیشبرد بهتر امور باید با مجلس تعامل داشته باشیم. در استان‌ها نیز باید با همدلی و همفكری با نمایندگان مجلس با قدرت بیشتری مسائل آموزش و پرورش حل و فصل شود. بطحایی حمایت‌های رهبر معظم انقلاب از آموزش و پرورش را پشتوانه بزرگی برای رفع مشكلات این وزارتخانه دانست و خاطرنشان كرد: در جلساتی كه در محضر ایشان بودیم، تأكیدشان بر رفع چالش‌های آموزش و پرورش بود. وزیر آموزش و پرورش در پایان با تأكید بر نقش روابط عمومی و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و انتصاب جدید در این حوزه، از خدمات علیرضا جدایی رئیس پیشین مركز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی تشكر كرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی