[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

جمالی نوبندگانی: بازطراحی راکتور اراک وارد فاز عملیاتی شده است، روزنامه شیراز نوین

خانه ملت: عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که باز طراحی راکتور اراک وارد فاز عملیاتی شده است.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در خصوص آخرین وضعیت بازطراحی راکتور اراک که یکی از مفاد برجام بود اظهار داشت: باز طراحی راکتور اراک از جمله اقداماتی بود که در برجام به آن تأکید شده است به همین جهت گروهی به مدیریت ایران در تشکیل و کشور چین یکی از طرفین پروژه بازطراحی معرفی شد.
نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: چین به این جهت انتخاب شد که به نسبت اعضای گروه 1+5 به ایران نزدیک‌تر بود، دراین بین نیز آمریکا باید اقداماتی انجام می‌داد که مانند همه بندهای دیگر برجام با بی‌تعهدی واشنگتن مواجه شدیم.
وی گفت: آمریکا نه تنها در زمینه برجام همکاری لازم را نداشته، بلکه با کارشکنی‌های متعدد اجازه نداده است که با اجرای توافق هسته‌ای آثار مثبت آن به طرفین برجام برسد.
این نماینده مجلس تأکید کرد: برای بازطراحی راکتور اراک نیاز به همکاری آمریکایی‌ها نداریم و با توان و دانش دانشمندان جوان کشور از عهده طراحی این راکتور برخواهیم آمد.
جمالی نوبندگانی با بیان اینکه فاز اول باز طراحی راکتور اراک انجام شده است، توضیح داد: این پروژه مرحله‌بندی دارد و در مرحله اول مطالعات و موافقتنامه‌های لازم انجام شد که البته در این بخش تأخیر بسیاری وجود داشت اما در نهایت از آن عبور کردیم.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اکنون وارد فاز دوم بازطراحی راکتور اراک یعنی شروع عملیات اجرایی آن شده ایم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی