[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

آیت الله مکارم: توطئه وهابیت در مشهد را خنثی کنیم، روزنامه شیراز نوین

اعضای ستاد بزرگداشت واقعه غدیر عصر دیروز در قم با برخی علما و مراجع تقلید دیدار و گفت وگو کردند.
 آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر دیروز در این دیدار خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم برخی به جای تقریب مذاهب، باعث اختلاف شوند، بلکه ما باید به سمتی حرکت کنیم که اهل‌سنت نیز واقعه غدیر را جشن بگیرند.
وی ادامه داد: مراسم پیاده‌روی که قرار است روز عید غدیر در قم انجام شود، باید مانند پیاده‌روی اربعین و فاطمیه مورد توجه قرار بگیرد، البته باید مراقبت شود که برخی افراد نادان، چهره غدیر را مخدوش نکنند. روز عید غدیر کاروان شادی هیاتهای مذهبی و مردم از حرم مطهر حضرت معصومه(س) به مقصد مسجد مقدس جمکران برگزار شود.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: باید در برابر تلاش وهابیت برای کمرنگ‌کردن مقدسات شیعیان، برنامه‌های هماهنگ و منسجمی در مورد غدیر داشته باشیم.
وی ادامه داد: در حاشیه شهر مشهد مقدس که وهابیت برنامه‌هایی داشته‌اند باید با انجام کارهای فرهنگی این توطئه را خنثی کرده و از سرمایه‌های عظیم شیعه همچون غدیر به خوبی بهره‌برداری کنیم.
مکارم شیرازی واقعه غدیر را مهمترین واقع در تاریخ شیعه دانست و گفت: پایه و اساس ولایت از غدیر آغاز میشود اما حق غدیر آنگونه که باید ادا نشده است. وی گفت: متاسفانه هنوز اهمیت لازم را به واقعه غدیر نداده‌ایم، غدیر مساله ای است که قرنها شاعران درباره آن شعر سروده‌اند و این نشان می‌دهد در ماورا آیات و روایات بسیار در این رابطه، این واقعه میان شاعران نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. باید از روشهای گوناگون مساله غدیر را برای جامعه یادآوری کنیم. ایجاد دهه امامت و ولایت کار بسیار مناسبی است و باید چه بیشتر روی این مساله بسیار مهم، سرمایه گذاری شود.
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: همانگونه که به مساله عاشورا و اربعین اهمیت داده‌ایم، باید واقعه غدیر نیز مورد توجه قرار گیرد. برخی میگویند در شیعه به مراسم عزاداری توجه شده، در حالیکه ما باید نشان دهیم در برنامه‌های جشن و سرور اهلبیت(ع) نیز مراسم خوبی برگزار می شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی