[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

سد هایقر فیروزآباد آبگیری می‌شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس از آبگیری سدهایقر شهرستان فیروز آباد خبرداد و گفت: با آبگیری این سد بسیاری از مشکلات این شهرستان برطرف می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از فیروزآباد، سیدمحمدعلی افشانی دیروز در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی شهرستان فیروزآباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با آبگیری سد هایقر و وجود سد تنگاب و همچنین سد سلمان فارسی  بخش زیادی از مشکلات کشاورزی شهرستان  قیر و کارزین نیز برطرف می‌‌شود.
افشانی با اشاره به افتتاح طرح‌های مختلف عمرانی در شهرستان فیروزآباد و همچنین کلنگ‌زنی برخی از طرح‌های از جمله زمین چمن مصنوعی تصریح کرد:شهرستان فیروزآباد از شهرستان‌های با استعداد در همه زمینه هاست و باید توجه ویژه‌ای به عمران و آبادانی این شهرستان شود.
وی گفت: در هفته دولت امسال بیش از یک هزار پروژه با 3 هزار میلیارد تومان اعتبار در تمام نقاط شهری و روستایی استان آماده افتتاح است که بخشی از آن در روزهای اخیر مورد بهره‌برداری قرار گرفت. افشانی خاطرنشان کرد: این 3 هزار میلیارد تومان پروژه به‌جز 2 هزار و 870 میلیارد تومان پروژه‌ای است که در فاصله زمانی دهه فجر پارسال تا قبل از هفته دولت امسال در استان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش تسنیم، دیروز در سفر استاندار به فیروزآباد، فاز نخست شبکه آبیاری و زه‌کشی از سد تنگاب به دشت فیروز آباد، مرکز جامع خدمات سلامت روستایی، بهسازی معابر روستایی و آبرسانی به روستاهای پر زیتون و همچنین دارالقران خیر ساز افتتاح شد.
در این سفر ساخت  زمین چمن مصنوعی در مجموعه ورزشی الفتح فیروزآباد در زمینی به مساحت هشت هزار و 250 متر با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت آغاز شد.
برای افتتاح و یا آغاز ساخت این طرح‌ها که با حضور نماینده مردم شهرستان فیروزآباد در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه این شهرستان و سایر مسئولان استانی افتتاح و یا ساخت آن آغاز شد که‌بیش از 45 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی