[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

آژانس انرژی اتمی: بازدید از مراکز نظامی ایران ضرورتی ندارد ، روزنامه شیراز نوین

مهر: مقام‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ضرورتی برای بازدید از مراکز نظامی ایران وجود ندارد، تصریح کردند: نمی‌خواهیم بهانه‌ای برای برهم زدن برجام بدست آمریکا بدهیم.
به گزارش رویترز، یک مقام آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که در حال حاضر ضرورتی برای بازدید مجدد از مراکز نظامی ایران مانند پارچین وجود ندارد.
با افزایش فشارهای هفته گذشته نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در شورای امنیت و دیدار وی با یوکیو آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر لزوم بازرسی و نظارت حداکثری بر تاسیسات هسته ای ایران و مراکز نظامی این کشور به عنوان بخشی از اصلاحات مد نظر رئیس جمهور آمریکا بر برجام، اکنون این مقام مسئول آژانس می گوید ضرورتی برای بازدید از مراکز نظامی ایران وجود نداشته و آژانس چنین کاری را صرفاً جهت ارسال یک پیام سیاسی نخواهد کرد.
این مقام بلند پایه آژانس که نام وی فاش نشده است، گفت: قرار نیست ما از یک سایت نظامی مانند پارچین صرفاً با هدف ارسال پیامی سیاسی بازدید کنیم.
در همین حال یکی دیگر از مقام های آژانس در گفتگو با رویترز در پاسخ به چرایی عدم درخواست آژآنس برای بازدید از سایت های نظامی ایران تاکید کرد که از زمان اجرایی شدن برجام، این نهاد هیچگاه چنین درخواستی از طرف ایرانی نکرده چراکه دلیلی برای چنین کاری وجود نداشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی