[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

با تنها یک برد از ۴ مسابقه به فجر امیدوار بمانیم؟، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- پویا کیخا 
 فجرسپاسی با انتصاب سرهنگ فلاح به سمت سرپرست(و اخیراً مدیرعامل) این باشگاه، آرام آرام بحران های مدیریتی را پشت سر گذاشت و بالاخره پس از چندین سال سردرگمی به جزیره ثبات رسید. فلاح در فصل نقل و انتقالات ابتدا علی کلانتری را دوباره به راس کادرفنی بازگرداند. سپس براساس تفکرات او اقدام به جذب بازیکن کرد و توانست بر تن نام های مطرحی چون جلال عبدی، امین شجاعیان و مهدی نظری لباس زرد بپوشاند. تمرینات هم تقریبا به موقع آغاز شد و  فجرسپاسی نسبت به بیشتر تیم های لیگ یکی آماده سازی و تدارکات مناسب تری را پشت گذاشت. همه این عوامل هواداران فوتبال دوست شیرازی را به لیگ برتری شدن فجرشهیدسپاسی امیدوار ساخت. هر چند کلانتری در مصاحبه با شیرازنوین  گفته بود: «هرگز قول صعود نمی دهیم و تنها تضمین کننده به کارگیری همه توانمان برای صعود هستیم» اما خواه یا ناخواه پیشامدهای تابستان ۹۶ انتظار از تیم فجرشهیدسپاسی را افزایش داد. فصل جدید لیگ یک با دو شکست فجر مقابل بادران و ماشین‌سازی آغاز شد. سپس در هفته سوم پنالتی مهدی نظری اولین پیروزی فجر را برابر مس رفسنجان رقم زد. اما در هفته چهارم اتفاقات مشابه ۲ دیدار اول رخ داد و فجر در عین ناباوری از ۴ مسابقه اول با ۳ شکست و تنها یک پیروزی، جایگاهی بهتر از چهاردهم را در جدول اشغال نکرد. همین نتایج ضعیف، گل های دریافتی فراوان و افزایش هفته به هفته فاصله با تیم های مدعی منجر شده تا امید نسبت به فجر مدل ۹۶ کاهش یابد و دیگر از هیاهوهای اولیه خبری نباشد. 
از سوی دیگر نباید فراموش کرد که علی کلانتری و سایراعضای مدیریتی و فنی تیم چه پیش از شروع فصل و چه بعد از آن با صحبت هایشان به نوعی احتمال رقم خوردن چنین نتایجی در ابتدای کار را بعید ندانستند و نوید فرارسیدن روزهای خوش را از هفته پنجم ششم را به مردم داده بودند. تا به اینجای کار پیش بینی آن ها درست از آب درآمده و دل هواداران به ادامه روند پیش‌بینی های صحیح فجری ها با گرم شدن موتور این تیم روشن است. 
نکته دیگر که نباید از قلم بیفتد، سطح حریفان در ۴ هفته ابتدایی و برشمردن قدرت آن هاست. نخستین رقیب فجر بادرانی بود که اسکلت تیم پنجم و رو به رشد فصل گذشته تیم خود را حفظ کرده و امسال با هماهنگی و تجربه بالاتری پای به میدان پای به میدان لیگ  گذاشته در آن دیدار فجر تنها ۳ نفر از یاران اواخر فصل گذشته خود را به همراه داشت. دومین رویارویی فجر هم برابر تیم تازه از لیگ برتر بازگشته ماشین سازی بود و شاگردان کلانتری با وجود برتری در بیشتر دقایق مسابقه تبریز را دست خالی ترک کردند. حریف سوم فجر که اولین قربانی لقب گرفت، مس رفسنجانی بود که در هفته چهارم شهرداری ماهشهر را در خانه اش از پیش رو برداشت. 
آخرین و سخت ترین حریفی که زردپوشان شیرازی مقابل آن ها به میدان رفته نفت مسجد سلیمان صدرجدولی به سرمربیگری محمود فکری است که تا به اینجای کار نه تنها توپی وارد دروازه اش نشده، بلکه صددرصد امتیازات ممکن را بدست آورده است. 
تا به حالا فجر به جز مس رفسنجان مقابل تیم های مدعی لیگ یک صف‌آرایی کرده و در ادامه نصیب فجر آماده تر و در حال پیشرفت کلانتری خواهد شد. همچنین نباید از یاد برد کادرفنی فجر با کثرت بازیکنان تقریباً همسطح مواجه بوده و پی بردن به ترکیب اصلی به زمان نیاز داشته که با توجه به روند تغییرات فجر طی ۵ مسابقه(۴ لیگ و یک حذفی) به نظر می رسد کلانتری و کادرش رفته رفته در حال رسیدن به جمع بندی نهایی برای انتخاب بازیکن منتخب خود در هر پست هستند. باید منتظر ماند و دید بهار فجر چه موقع از راه می رسد و چه زمانی نوبت به وجد آمدن حافظیه از نمایش فجری ها خواهد شد؟

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی