[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

شیراز اتمسفر بسیار خوبی دارد، روزنامه شیراز نوین

 به گزارش شــیرازنوین به نقل از روابط عمومی برنامه خوشاشیراز، برنامه مردمی و پرآوازه شــــبکه اســتانی فارس در این هفته با حضور مهران حاتمی سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران، رضا پرستش نیا لیونل مسی ایرانی و شبنم فرشادجو پخش شــد. گفتنی است برنامه خوشاشیراز با اجرای محسن آزادی، تهیه کنندگــــی شــــهریار باقری‌نژاد و کارگردانی فرزاد کشــــاورز جمعه هر هفته از ســاعت ۱۰ تا 12 به روی آنتن می‌رود.در ادامه، بخشــی از گفتگوی تعدادی از مهمانان این هفته خوشاشیراز را با هم می‌خوانیم. همچنین برنامه این هفته خوشاشیراز از شبکه استانی کردستان و به بهانه جشنواره تولیدات مراکز به طور زنده پخش شد. 
توانمندی خاصیت تئاتری هاست
شبنم فرشادجو از مهمانان این هفته خوشاشیراز در میان شیرازی‌ها با اشاره به فعالیت‌های حرفه‌ای‌اش در حوزه سینما و تلویزیون گفت: در سریال میوه ممنوعه حسن فتحی یک نقش جدی داشتم؛ اما به طور کلی بازیگری هستم که هم در عرصه طنز بازی می‌کنم و هم نقش‌های جدی را می پسندم. وی افزود: اصولاً بازیگران تئاتر پتانسیل این را دارند که در هر دو بخش نمایش خوبی از خود به جای گذارند. سریال گسل هم یک کار کمدی -سیاسی هست که در  بخش‌هایی هم شاهد داستان های جدی هستیم. به طور کلی اخلاق ویژه‌ای در زندگی شخصی و کار دارم و غیرقابل پیش بینی هستم.
فرشادجو با اشاره به لزوم ورزش کردن برای بانوان افزود: ورزش برای بانوان خیلی مهم است و ما یک تیم اسکواش هنرمندان را تشکیل دادیم که در باشگاه انقلاب تهران زیر نظر فدراسیون اسکواش مشغول تمرین هستیم و من هم این افتخار را دارم که کاپیتان تیم اسکواش بانوان هنرمند هستم. وی افزود: البته در دوران دبیرستان هم قهرمان دو و میدانی کشور  بودم. دوران مدرسه خیلی پیش فعال بودم و خیلی انرژی دارم و برای همین مرا فرستادند ورزش تا انرژی خودم را این طور تخلیه کنم. همین الآن هم من خیلی پرانرژی هستم. فرشادجو با اشاره آغاز فعالیت‌های حرفه ایش افزود: از سال ۷۵ کار تئاتر را شروع کردم و حدود ۲۳سال هست که دارم در حوزه بازیگری  کار می‌کنم. اگر بازیگر نمی‌شدم دوست داشتم عکاس و جهانگرد شوم و با یک پول حسابی می‌رفتم تمام دنیا را می دیدم و عکس می گرفتم و عکس‌های خودم را می فروختم تا پولدارتر شوم. وی در انتها افزود: مردم شیراز و شهر شیراز را بسیار دوست دارم. این شهر اتمسفر خیلی خوبی دارد.
رخصت از لیونل
در ادامه برنامه این هفته خوشاشیراز رضا پرستش نیا معروف به لیونل مسی ایرانی در این برنامه حضور یافت و گفت: از هشت یا نه سال پیش بود که بسیاری می گفتند که شبیه مسی هستم. اما به این قضیه اصلاً توجه نمی کردم و دنبال درس و کار و زندگی خودم بودم و حدود هفت ماه هست که این کار را شروع کردیم و این لطف خدا است که من در کشور ایران تنها بدل رسمی لیونل مسی هستم. وی با اشاره به زندگی شخصی‌اش گفت: اصالتاً تهرانی هستم و یک برادر ۱۷ساله دارم که شبیه بازیگران بالیوودی است. پرستش نیا با اشاره به موهباتی که این شباهت برایش به ارمغان آورده گفت: من پیشنهادات تبلیغاتی زیادی از کشورهای مختلف دنیا داشتم که با اجازه خود لیونل مسی کارهای تبلیغاتی کنم و خدا را شکر وضعیت مالی خوبی دارم. وی افزود: ما در سفرهایی که به کشورهای دیگر برای مصاحبه و تبلیغات دعوت می شویم اولین کاری که می‌کنیم این است که فرهنگ ایرانی را به آنها نشان می دهیم. چرا که ایرانیان انسان‌های بافرهنگ و باتمدن بالایی هستند. متأسفانه یک سری از دوستان در فضای مجازی رفتار و گفتار مناسبی ندارند؛ برای همین یک سری از ملیت‌ها از روی رفتار همین افراد فکر نادرست کرده و فکر می کنند که تمام ایرانی‌ها این طور هستند؛ ولی در حقیقت  این طور نیست و ما اولین کاری که می‌کنیم نشان دادن آداب و فرهنگ و تمدن ایرانی در کشورهای مختلف دنیاست. پرستش نیا با اشاره به حمله برخی ایرانیان به صفحه حساب مجازی لیونل مسی پس از بازی ایران و آرژانتین گفت: من صد در صد طرفدار بارسا هستم، ولی این اعجوبه فوتبال هنوز مقداری از مردم ایران ترس دارد به این امر به مسائلی بود که در بازی ایران و آرژانتین ایجاد شد. وی افزود: ما خیلی سعی کردیم که مسی را به ایران بیاوریم اما یک سری مشکلاتی وجود داشت که امیدواریم رفع شود و ما بتوانیم این کار بزرگ را انجام دهیم. مسی ایرانی در پایان افزود: من علاقه و اعتقاد زیادی به حافظ دارم.
فاصله با سطح جهانی 
مهران حاتمی سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران مهمان دیگر برنامه خوشاشیراز بود. وی با اشاره به وضعیت بسکتبال ایران گفت: بسکتبال ما تا سطح جهانی فاصله زیادی دارد. امیدوارم که روز به روز بتوانیم به مراحل بالاتری دست یابیم. خوشبختانه با کمک خدا امسال توانستیم نائب قهرمان آسیا شویم. بسکتبال یک رشته مادر هست، به این علت که انواع فعالیت های فیزیکی در این ورزش هست و باعث می‌شود که بچه‌ها در سن پایین ۱۰ تا ۱۲ سال اعتماد به نفس پیدا می کنند.
وی خاطرنشان ساخت: از ۱۹سالگی بسکتبال را شروع کردم و از ۲۱سالگی بازیکن تیم ملی شدم و درحدود ۱۴سال بازیکن تیم ملی بودم. همپچنین از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳ مربی تیم های مختلف ایران در رشته بسکتبال بودم و در سال ۲۰۱۶ سرمربی تیم ملی بزرگسالان بسکتبال ایران شدم. من بسکتبال را از شیراز شروع کردم و همیشه دوست داشتم کارم را در شیراز انجام دهم. دوران بازیگری من همیشه در شیراز بوده است. در این میان تنها یکی دو سال به خاطر دانشگاه مجبور شدم در تهران بازی کنم. به طور کلی این افتخار را دارم که دوران مربیگری من تا سال ۸۶ در شیراز بوده است. این مربی صاحب نام بسکتبال در پایان خاطرنشان ساخت: شیراز تا چند سال گذشته سه تیم سوپر لیگ در کشور داشت، ولی متأسفانه در حال حاضر در هیچ رده‌ای هیچ تیمی در سطح کشور نداریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی