[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

خادم تأکید کرد: سودهای کلان بازار گوشت در جیب شبکه‌های پیچیده دلالی، روزنامه شیراز نوین

خانه ملت: عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه طبق عرف و قانون باید ذبح دام در مراکز  بهداشتی انجام شود، گفت: افزایش شبکه‌های تولید و انتقال گوشت تحت نظارت دولت گام مؤثری برای ایجاد تعادل در بازارگوشت است.
علاء الدین خادم درباره ذبح غیربهداشتی دام در برخی از قصابی‌ها، گفت: قصابی‌های رسمی طبق قانون موظف هستند که دام را تنها در مراکز بهداشتی ذبح کنند و سپس  به چرخه فروش هدایت کنند، بنابراین دولت نباید اجازه دهد برخی‌ها بدون رعایت مسائل بهداشتی دام را در قصابی‌ها ذبح و در فروشگاه‌ها به فروش برسانند، زیرا سلامت مردم به شدت با ذبح‌های غیربهداشتی در خطر است.
نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بالاترین سود اقتصادی گوشت نصیب شبکه‌های درهم پیچیده دلالی می‌شود؛ بنابراین برای توقف این مهم باید زنجیره ابتدایی تولید دام تا فروش در بازار مصرفی تحت کنترل دولت قرار بگیرد.
خادم افزود: ممانعت از افزایش چند برابری نرخ گوشت از تولیدکننده تا فروش در بازار مصرفی با افزایش شبکه‌های توزیع گوشت به طریق سراسری عملیاتی می‌شود؛ بدین معنا که دولت با ورود مستقیم به بازار گوشت می‌تواند سود دلالان و واسطه‌ها را که منجر به تحمیل فشار اقتصادی بر مصرف کننده می‌شود از چرخه بازار گوشت حذف کنند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ذبح غیربهداشتی دام در قصابی‌ها خلاف قانون است، تصریح کرد: سودهای کلان بازار گوشت در جیب شبکه‌های پیچیده دلالی جای می گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی