[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

جهانگیری: برای تامین آب هشت میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت شد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: معاون اول رییس جمهوری گفت: در دولت یازدهم با اجازه خاص از رهبر معظم انقلاب بیش از هشت میلیارد دلار برای تامین آب شرب در غرب کشور برداشت شد.
 اسحاق جهانگیری روزگذشته در مراسم بهره برداری از فاز اول ارتقا کیفیت آب جنوب تهران و نیروگاه برق اضطراری 4 مگاواتی مخزن 56 افزود: در دولت یازدهم تنها موردی که ما با اجازه خاص از صندوق توسعه ملی، منابع برداشت کردیم برای تامین آب بود.
وی ادامه داد: مسئله آب، مسئله دولت و ملت، نظام جمهوری اسلامی و مسئله ملی است و راهکار آن مشترک است یعنی هم ملت، دولت و ارکان نظام باید برای حل مسئله آب بسیج شوند.
معاون اول رییس جمهوری اظهار کرد: شورای عالی آب بعنوان مسئول هماهنگی بین دستگاه های مختلف بصورت مرتب بخصوص در دولت یازدهم جلساتی را تشکیل داده است که بیش از 31 جلسه شورای عالی در این زمینه برگزار شد. جهانگیری یادآوری کرد: در زمینه مدیریت و مصرف آب شرب و کشاورزی باید کارهای جدی صورت بگیرد.
وی با بیان اینکه طرح های متعددی در وزارت جهاد کشاورزی تهیه شده است، گفت: باید الگوی کشت تهیه شود و متناسب با میزان آب این اتفاق بیافتد.
معاون اول رییس جمهوری افزود: یکی از بخش هایی که به صورت جدی در دستور کار دولت است، تامین آب شرب و با کیفیت در همه کشور است چرا که سلامت مردم اولویت مهم کشور است.
وی در ادامه گفت: خوشحال هستیم که امروز یکی از طرح های مهم کشور در بخش آب شرب به بهره برداری رسید و خدمت جدیدی به سه و نیم میلیون جمعیتی که در قسمت های مختلف جنوب تهران زندگی می کنند از این طرح بهره مند می شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی