[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

۲هزار فرصت شغلی از دست رفت، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: فرماندار شهرستان شیراز گفت: اصرار بر اجرا نشدن طرح توسعه پالایشگاه شیراز به سود مردم شهرهای شیراز و زرقان نیست و ممکن است این فرصت به سرعت از دست برود.
حیدر عالیشوندی،در نشست شورای اداری بخش زرقان از توابع شهرستان شیراز افزود: تجهیزات و ماشین آلات پالایشگاه شیراز بعد از سال ها فعالیت در حال فرسوده شدن است و به زودی انبوهی از آهن آلات و ماشین آلات مستهلک بر روی دست مردم این منطقه خواهد ماند. وی بیان کرد: این در حالی است که بعضی شهرستان های همجوار اصرار بر اجرای فاز دوم این پالایشگاه در شهرهای خود دارند، زیرا در مورد مزیت های اجرای آن به ویژه در زمینه ایجاد اشتغال واقف هستند. فرماندار شهرستان شیراز ادامه داد: با اجرای فاز دوم این پالایشگاه، حدود 2 هزار فرصت شعلی جدید ایجاد می شود که می‌تواند بخش قابل توجهی از جوانان این منطقه را مشغول به کار کند.
عالیشوندی افزود: ممکن است که من در آینده در این خطه از کشور مسئولیتی نداشته باشم، اما مطمئن باشید که صیانت از حقوق مردم منطقه را وظیفه خود می دانم و برای اختصاص سهمیه استخدام به جوانان بومی منطقه سعی خود را خواهم کرد.وی ادامه داد: با وجود فناوری های نوین، موضوع آلودگی های زیست‌محیطی ناشی از اجرای این گونه طرح ها، قابل حل شدن است و گواه این موضوع، پالایشگاههای شهر های بزرگی مانند آبادان، اصفهان و تهران است که در مرکز شهر واقع شده اند.
فرماندار شهرستان شیراز در بخش دیگری از مطالب خود با اشاره به مشکلات ناشی از اجرای طرح مسکن مهر لپویی زرقان، گفت: همگان واقف هستیم که این طرح مانند یک موجود ناقص الخلقه، دارای معایب زیادی است، اما اهتمام دولت تدبیر و امید معطوف به رفع این مشکلات و جلوگیری از ضرر و زیان مردم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی