[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

معاون شهرداری شیراز خبر داد: برگزاری نشست راه‌اندازی مركز مقوله ۲ یونسكو در شیراز، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز، از برگزاری نشستی با حضور نمایندگان یونسكو و سازمان میراث فرهنگی ایران و شهرداری شیراز برای بررسی راهكارهای راه‌اندازی مركز مقوله 2 یونسكو در شیراز، خبر داد.
 احمد همتی‌بوشهری، چهارشنبه 15شهریور در جمع خبرنگاران گفت: پنجمین نشست سالانه هماهنگی مراکز مقوله ۲ یونسکو با موضوع میراث ناملموس در شیراز برگزار می‌شود.
وی زمان آغاز این نشست 19 شهریور اعلام و اضافه كرد: این نشست بین‌المللی تا بیست و دوم شهریورماه ادامه خواهد داشت.
همتی‌بوشهری هدف این نشست را معرفی داشته‌های شیراز در حوزه آثار تاریخی و گردشگری عنوان و اضافه كرد: این معرفی برای متقاعد کردن اعضای کمیسیون میراث ناملموس یونسكو و ثبت این آثار و تاسیس یک دفتر در شیراز انجام می‌شود.
وی با بیان اینكه معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و جمعی از معاونان این سازمان نیز در این نشست شركت دارند، گفت: ۲۵ نفر میهمان خارجی از كمیسیون مقوله ۲ یونسکو و ۱۵ نفر از فعالان عرصه میراث فرهنگی و ۵ نفر از نمایندگان اصلی مقوله ۲ یونسکو در این نشست حضور خواهند داشت.
همتی‌بوشهری از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری شیراز و كمیسیون مقوله 2 یونسكو خبر داد و گفت: در حاشیه‌ی این نشست  نمایشگاه صنایع دستی برای معرفی آثار ملموس و ناملموس در ارگ کریمخان برگزار می‌شود.
معاون شهرداری شیراز، برپایی نمایشگاه عكس میراث فرهنگی ناملموس را از دیگر برنامه‌های این نشست سه روزه عنوان و اضافه كرد: نمایشگاهی دیگر از عکس میراث فرهنگی نا ملموس ۱۸ شهریور در مکان خانه تاریخی پوست‌فروش برگزار خواهد شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی