[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

پذیرش محصولات سه واحد صنعتی فارس در بورس كالا، روزنامه شیراز نوین

معاون صنایع كوچك  شركت شهرك های صنعتی فارس فراهم شدن زمینه عرضه سهام واحد های صنعتی صنایع كوچك و متوسط استان دربورس كالا را یک فرصت جدید و بسیار ارزشمند برای بنگاه های اقتصادی کوچک اعلام كرد و گفت: این صنایع می‌توانند از این طریق نسبت به فروش كالا ها و محصولات وتامین نقدینگی مورد نیاز خود اقدام كنند. به گزارش روابط عمومی شركت شهرك های صنعتی استان فارس ،شهرام كمال زاده  دوره آموزشی آشنایی با ظرفیت ها و مزیت های  بورس كالا در شهرك صنعتی بزرگ شیراز افزود: معافیت از تشریفات مناقصه و مزایده، برخورداری از معافیت مالیاتی و قیمت‌های تعادلی تعیین شده ازجمله مزایای ورود  واحد های صنعتی به  بورس کالا است.
وی با اشاره به برنامه  سازمان صنایع کوچک و شهرك های صنعتی ایران برای پذیرش واحدهای صنعتی در بورس کالا گفت: این مهم  در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشورو نیز  دستیابی به رشد اقتصادی پایدار در سطح شهرك های صنعتی اجرا می شود.
كمال زاده اضافه كرد: حضور صنایع کوچک در بورس کالا می‌تواند به فروش محصولات‌شان بدون واسطه بینجامد که با این کار هم جان تازه‌ای به این صنایع داده می‌شود و هم با تامین مواد اولیه صنایع کوچک و متوسط از بورس، شاهد کاهش قیمت تمام شده محصولات خواهیم بود. وی  با بیان اینكه  در حال حاضر بیش از 95درصد بنگاه های استان جزء بنگاه های کوچک و متوسط محسوب می شوند، گفت: با توجه به اینکه این آمار رو به رشد است، لذا ورود شرکت های  کوچک و متوسط به بازار سرمایه امری بسیار ضروری بود. معاون صنایع كوچك  شركت شهرك های صنعتی فارس با بیان اینكه فارس از استانهای پیشتاز كشور در ارسال تقاضاهای واحدهای صنعتی برای پذیرش دربورس كالا  محسوب می شود، افزود: در حال حاضر مدارك و مستندات  8 واحد صنعتی برای پذیرش در بورس كالا ارسال شده كه تاكنون 3واحد صنعتی در زمینه های تولید مخازن پلی اتیلن چند لایه ،بسته بندی قند ولوله های پلی اتیلن مورد پذیرش قرار گرفته و كار ارسال پرونده سایر واحد های متقاضی نیز در دست انجام است. وی با بیان این که در این زمینه، توافق نامه ای سه جانبه بین سازمان صنایع کوچک و شهرك های صنعتی، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک وشرکت بورس کالا منعقد شده است، افزود: بر اساس این تفاهم نامه استفاده از ابزارهای مالی و مدیریت خطر صنایع کوچک ومتوسط و هم چنین بهره گیری از ظرفیت انبارهای مستقر در شهرک های صنعتی از طریق بورس کالا فراهم شد.  كمال‌زاده  تصریح کرد: در این طرح متناسب با نیاز واحدهای تولیدی و شهرک های صنعتی زمینه راه اندازی شعبه های تالار و یا کارگزاری در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی نیز فراهم شده است تا این مراکز در کنار عرضه و معاملات محصولات واحدها، امکان خرید مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی با تناژ خرد را هم فراهم کنند. وی با تاکید براین که کارگزاران می توانند در شهرک ها و نواحی صنعتی نسبت به تبلیغات و بازاریابی اقدام کنند، اضافه کرد: شرکت شهرک های صنعتی در راستای اقدام های حمایتی خود از صنعتگران، واحدهای قابل بهره گیری از این ظرفیت چه در تامین مواد اولیه و چه در محصولات تولید شده را شناسایی و به شرکت بورس کالا معرفی خواهد کرد. وی یادآور شد: به منظور تضمین تعهدهای صنایع کوچک مشارکت کننده در این طرح و هم چنین تداوم برنامه های حمایتی دولت از این صنایع، صندوق ضمانت صنایع کوچک انواع ضمانت نامه های مورد نیاز بورس کالا را صادر خواهد کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی