[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

دیدگاه، روزنامه شیراز نوین

 برای ناظم دعا کنید

شیرازنوین- محمد شفيعي

رئیس کانون مربیان فوتبال فارس

سید محمد ناظم الشریعه سرمربی با اخلاق شیرازی تیم ملی فوتسال ایران همراه با تیم ملی جهت ورود به مسابقات آسیایی اواخر هفته آینده عازم ترکمنستان می شوند. البته با توجه به تواناییهایی که ایشان دارند و افتخارات بین المللی که در دوره‌های قبل بدست آورده‌اند، مطمئن هستیم قهرمانی این دوره را هم به افتخارات خودشان اضافه می کنند. 
از وقتی که او مربی شده موفقیت های بیشماری کسب کرده است. با صدرا جام های مختلفی را کسب کرد. با گیتی پسند نیز همینطور. با حفاری به کسب سوم چهارم لیگ برتر فوتسال رسید. در تیم های ملی عناوین مختلفی را در مسابقات آسیایی و جهانی بدست آورد. با نتایجی که او کسب کرده است و جاذبه ای که دارد، به هیچ وجه خسته نمی شود برای رسانه ها هم یک خوراک خوب است و همچون یک آهن رباست. او یک انسان سطح بالاست. جاذبه و کاریزمای او بعنوان یکی از مهمترین نکات در مورد مربیان است. او همچنین یک رهبر است وقتی که شما قدرت رهبری دارید، بنابراین کاریزمای لازم را برای پذیرفته شدن توسط مردم دارید. شما نمی توانید کاریزمای خود را از دست بدهید، مخصوصاً او، او کاریزمای خود را از دست نمی دهد. این چیزی است که از ابتدا تاکنون در مورد او تغییری نکرده است. البته او در هنگام پیروزی و شکست یک رفتار را ندارد، من در مورد این موضوع صحبت نمی کنم. در مورد تغییرات درازمدت صحبت می‌کنم. او همان شخصی است که روز اولی که در تلویزیون پس از پیروزی ایران مقابل برزیل در کلمبیا دیدیم، تغییری نکرده است. او باورنکردنی است و در حال حاضر در فوتسال بزرگترین است. او جزو موفق ترین و کاریزماتیک ترین انسان‌هاست. او یک انسان درجه یک است. چرا  در رابطه با ایشان صراحتاً صبحت می کنم چون او در زمان جوانی بازیکنم بوده و در همان زمان هم از نظر اخلاقی زبانزد خاص و عام بود و در بعد فنی هم از بهترینها، به همین منظور سه دوره پیاپی بعنوان آقای گل مسابقات انتخاب شد. بنابراین نظرات در مورد یک انسان درجه یک همواره دو حالت دارد. شما یاعاشق ناظم الشریعه هستید یا از او متنفرید. من درباره این موضوع که چرا مردم یا عاشق او هستند یا از او متنفرند صحبت نمی کنم، اما وقتی شما هیچ شانسی در برابر او ندارید، به او احترام نمی گذارید. متاسفانه تعدادی هستند که همین کار را می کنند، که بخش بزرگی از آن ناشی از حسادت است.
 و اما افتخارات ملی نامبرده:
ایشان در همان مدت کوتاهی که هدایت تیم ملی را برعهده گرفتند، موفق به کسب عناوین زیر شدند:
۱- او در سال ۱۳۹۵ به همراه تیم ملی قهرمان مسابقات فوتسال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۶ در ازبکستان، نامزد کسب عنوان بهترین سرمربی جهان در سال ۲۰۱۶ شد. شکست ازبکستان میزبان در حالی رقم خورد که ایران آخرین قهرمانی اش در سال ۲۰۱۰ اتفاق افتاده بود و بعد از ۶ سال ناکامی در آسیا، این قهرمانی در سال ۲۰۱۶ بر شیرینی‌ها و ارزش‌های این پیروزی افزود.
۲- کسب مجوز حضور در جام جهانی فوتسال ۲۰۱۶ کلمبیا.
۳- ایشان در مهرماه ۱۳۹۵ موفق کسب مدال برنز و سوم جام جهانی فوتسال ۲۰۱۶ کلمبیا شدند. 
از افتخارات قابل تحسین این دوره:
الف :حضور در جمع چهار تیم برتر جهان و برگ زرین دیگر آن جایگاه سومی جهان.
ب: کسب مقام سوم در جهان برای اولین بار، بهترین عملکرد و جایگاه یک ورزش گروهی و تیمی بزرگسالان ایران درجهان بود، این مهم درحالی رقم خورد که ایران به اولین کشوری از قاره آسیا در تاریخ تبدیل شد که در یک ورزشی گروهی ملی در رده بزرگسالان موفق ثبت رکورد رفتن به سکوی جهانی شد.
ج: شکست برزیل پرافتخارترین تیم ملی فوتسال جهان، تیمی که قهرمان ۵ دوره جام جهانی فوتسال، یک نائب قهرمانی و یک سومی از ۷ دوره جام جهانی را در کارنامه خود داشت توسط ایران و حذف این کشور در مرحله یک هشتم نهایی برای اولین بار در تاریخ از شگفتی‌هایی بود که در این دوره مسابقات رقم خورد.
به امید پیروزی و موفقیت های بیشتر برای بهترین مربی استان عزیزمان فارس و ایران.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی