[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

اقامه نماز ظهر عاشورا در ۵۰۰ بقعه متبرکه فارس، روزنامه شیراز نوین

در روز عاشورای حسینی پانصد بقعه متبرکه شاخص استان فارس میزبان نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران حسینی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، سید عباس موسوی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس عنوان کرد: در سوگ شهادت اباعبدا... الحسین(ع) و مراسم عزاداری سیدالشهداء نماز ظهر عاشورا  با حضور عزاداران حسینی در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص شهرستان‌های فارس اقامه خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس با اشاره به برگزاری نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه شاخص شهر شیراز گفت: در بقاع متبرکه شهرستان شیراز از جمله حرم‌مطهر سیدعلاءالدین حسین(ع)، علی ابن حمزه (ع)، سید محمد قصرالدشت(ع)، سید تاج الدین غریب(ع)، سید نظام الدین محمود شاه داعی‌ا...(ع)، قدمگاه حضرت ابوالفضل عباس(ع)، سید محمد (ع) صغاد و نظرگاه خضر نبی (ع) نماز جماعت ظهر و عصر عاشورا به جماعت برگزار می‌شود.
وی در ادامه اظهار داشت: در کلیه شهرستان‌های استان نیز بقاع متبرکه  میزبان برگزاری نماز با شکوه ظهر عاشورا خواهند بود.
موسوی با بیان اینکه هدف قیام امام حسین (ع) حفظ دین و احیاء ارزش‌های دینی و الهی است، تصریح کرد: امام حسین (ع) به منظور احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر و انجام فرائض دینی در جامعه اسلامی متحمل هجرت و مصائب فراوانی شد و در این راه جهاد کرد.
این در حالی است که برپایی نماز ظهر عاشورا توسط امام حسین(ع) در حساس‌ترین لحظه‌های حیات‌شان، حکایت از اهمیت و توجه به فریضه نماز دارد و هیئت‌های مذهبی و دسته‌های عزاداری با الگوگیری از سید و سالار شهیدان در این ایام به‌ ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی شکوه اقامه نماز را به رخ جهانیان خواهند کشاند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی