[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

طرح «پليس ياران محرم» در ايام محرم در شيراز در حال اجرا است، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی استان فارس با تشریح برنامه‌های نیروی انتظامی در ایام محرم وصفر، از اجرای طرح پلیس یاران محرم در ایام عزاداری در شیراز خبر داد.
  سردار «احمد علی گودرزی» در گفت وگو با خبرنگارپایگاه خبری پلیس، با بیان اینکه امنیت، شاخصه‌های مختلفی دارد اما امنیتی ساختاری که نیروی انتظامی در حوزه آن فعالیت می‌کند، نیازمند حمایت‌های مردمی است، بیان كرد: هیئت‌های عزاداری می‌توانند برای رفع موضوعات انتظامی و امنیتی خود از پلیس محرم استفاده و با مشاهده هرگونه موارد مشکوک از طریق سامانه 110 پلیس را مطلع کنند.
فرمانده انتظامی استان فارس از همکاری قابل ملاحظه‌ای به صورت محسوس ونامحسوس درهیئت‌های مذهبی  با عنوان پلیس‌ یاران محرم برای انتظام بخشی مراسم‌های عزاداری خبر داد و گفت: این افراد تحت‌آموزش، کنترل و حمایت نیروی انتظامی قرار دارند و به همه عزاداران حسینی توصیه می‌شود که در برپایی مراسم‌ها و دستجات عزاداری، همکاری لازم و نزدیکی را با این افراد داشته باشند.
سردارگودرزی راه‌اندازی گشت‌های خودرویی، موتورسوار و پیاده در راستای تأمین امنیت شهروندان و سوگواران اباعبدالله حسین (ع) را از دیگر اقدامات پلیس در این ایام مطرح کرد و افزود: به عزادارن حسینی و مسئولان هیئت‌های مذهبی توصیه می‌شود با پلیس همکاری لازم را داشته باشند و از ایجاد راه بندان و ایجاد ترافیک خودداری کنند.
فرمانده انتظامی استان فارس به بیان خواسته‌های پلیس از هیئت‌های مذهبی اشاره کرد و افزود: از هیئت‌های مذهبی  خواسته شده به منظور رعایت حال  شهروندان ضمن رعایت ساعت عزاداری، ساعت 12 پایان مراسم عزاداری خود بدانند که به همین منظورپلیس نیز از ساعت 19 تا 24برای برقرای نظم وامنیت  با هیئت‌های مذهبی همکاری خواهد داشت. وی با اشاره به تشکیل ستاد امنیت محرم، اظهار کرد: پلیس فارس به منظور برقراری امنیت مناسب برای شهروندان در این ایام، قرارگاه نظم و امنیت را راه اندازی کرده و از تمام توان خود برای رسیدن به اهداف مد نظر استفاده می‌کند.
گودرزی محرم و عاشورا را به عنوان کانون‌های قدرت به اقتدار انقلاب اسلامی نام برد و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر همین پشتوانه‌های دینی تمام معادلات نظام سلطه را برهم زده است.
سردارگودرزی در ادامه به فرارسیدن هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: با انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل‌های بعدی می‌توانیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بیمه کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی