[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

بیرانوند: شرایط مهیا نبود نمی‌گذاشتم سهراب رکورد بزند، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: اینکه  سهراب مرادی ۱۰ کیلوگرم بالاتر از رکورد مجموع المپیک خود ثبت کرد، برای من افتخار است. 
به گزارش «ورزش سه»، وزنه برداری ایران روزهای حساسی را سپری می‌کند. پولادمردان باید تا کمتر از ۲ ماه دیگر در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ در آمریکا حضور پیدا کنند و به تازگی ۵ وزنه بردار هم با هدایت محسن بیرانوند در بازی های داخل سالن محک خوردند. 
کسب عنوان سومی در این رقابت ها و کسب ۴ مدال از میان ۵ نفر نمره قبولی را در کارنامه سرمربی جوان وزنه برداران در اولین تجربه حضورش در این جایگاه ثبت کرد. 
بعد از بازگشت از ترکمنستان با محسن بیرانوند هم‌کلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت های سرمربی تیم ملی وزنه برداری را می خوانید:
میری جواب اعتماد ما را داد
علی میری در دسته ۸۵ کیلوگرم در لیست اولیه ما نبود و اصلاً قرار نبود به ترکمنستان اعزام شود اما شرایط طوری شد که او را اعزام کردیم. با کسب مدال برنز، میری جواب اعتماد ما را داد. برای من رکورد بیشتر از کسب مدال مهم است و حالا بعد از کیانوش رستمی در این وزن روی این وزنه بردار حساب می کنیم. حتی چند بار تست دوپینگ هم از میری گرفته شد که از این نظر نیز مشکلی نداشت. 
رکوردشکنی مرادی برای من افتخار است
در وزن ۹۴ کیلوگرم سهراب مرادی بعد از المپیک در هیچ مسابقه رسمی شرکت نکرده بود. او با توجه به اینکه بدن آماده ای دارد، بیشتر نیاز به تقویت روحی و روانی دارد. از قبل برنامه ریزی برای رکوردشکنی داشتیم اما اگر فکر می کردم یک درصد سهراب برای این کار آماده نیست، اجازه نمی دادم برای رکوردشکنی اقدام کند. حتی وقتی ۲۲۰ کیلوگرم را برای اولین حرکت دوضرب زمین انداخت، دیگر رکوردشکنی را فراموش کردم. با این حال مرادی توانست در حرکات بعدی خوب کار کند و رکورد جهان را هم بزند. اینکه او ۱۰ کیلو بالاتر از رکورد مجموع المپیک خود ثبت کرد، برای من افتخار است. 
من برای شاگردم تصمیم می‌گیرم، نه دیگران
شنیدم برخی از دوستان به رکوردشکنی سهراب مرادی در این مسابقات انتقاد کرده بودند و اعلام کردند این کار ریسک بزرگی بود. من مربی تیم هستم و تصمیم می گیرم که شاگردم چه وزنه هایی را بزند. هر اتفاقی در این مسابقات رخ می داد، مسئولیتش با من بود. دوستان هم دغدغه وزنه برداری را دارند و شاید روی کاغذ حرفشان درست باشد اما من از نزدیک با شاگردم در ارتباط هستم. مسابقات قاره ای بهترین فرصت برای رکوردشکنی است و حالا سهراب در مسابقات جهانی دیگر استرس رکوردشکنی را ندارد. 
از 105 کیلوگرم طلا می‌خواستم
در وزن ۱۰۵ کیلوگرم علی هاشمی عملکرد خوبی داشت اما علیرضا سلیمانی نتوانست وزنه‌ای که برایش انتخاب کرده بودیم را بزند. من از این وزن طلا می خواستم و اگر سلیمانی عملکرد بهتری داشت او هم می‌توانست به برنز برسد. با این حال نقره علی هاشمی هم راضی‌کننده بود. 
تیموری باید بیشتر از این‌ها وزنه بزند
همایون تیموری در سنگین وزن توانست عملکرد نسبتاً خوبی داشته باشد. با این حال معتقدم او باید خیلی بیشتر از این ها وزنه بزند. یک حرکت همایون در دوضرب خطا گرفته شد که او را عقب انداخت. مرادی در جایگاه روبه‌رو نشسته بود و اشاره کرد که نظر داوران درست بوده است و من هم دیگر حرفی نزدم. البته اگر به اشتباه هم این موضوع اعلام می‌شد، ما خودمان را درگیر مسائل داوری نمی‌کردیم. 
هر کس آماده‌تر باشد، به جهانی می‌رود
ما اردوهای تیم ملی را از همین امروز آغاز کردیم. ۱۳ وزنه بردار آماده داریم و هر کس آماده تر باشد و رکورد بهتری بزند، به جهانی اعزام خواهد شد. خدا را شکر ترکیبی از جوان ها و باتجربه ها داریم و به مرور تا مسابقات جهانی ریزش در تعداد نفرات خواهیم داشت. افراد شایسته تر با توجه به اینکه وزنه برداری یک رشته رکوردی است در اردو می مانند. یک اردوی خارج از تهران هم خواهیم داشت که هنوز نهایی نشده است. 
به علی حسینی امیدوارم 
وضعیت سعید علی‌حسینی امیدوارکننده است و برای همین او را در اردو نگه داشتیم. این وزنه بردار مدتی از میادین دور بوده و حالا زمان داریم که روی او کار کنیم. در سنگین وزن بهداد سلیمی، همایون تیموری و سعید علی‌حسینی هستند که برای ما مهم است چه وزنه برداری آماده‌تر است و می تواند رکوردهای بهتری بزند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی