[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

پارسایی نماینده شیراز : تغییرات در راستای انتظارات عمومی، روزنامه شیراز نوین

 نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از وزیر بهداشت و استاندار فارس خواست در انتخاب رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی شیراز انتظارات عمومی و رأی مردم را مدنظر قرار دهند.
بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تصمیم وزارت بهداشت برای تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:  طبیعتاً با روی کار آمدن هر دولتی، مردم در سطح ملی انتظاراتی دارند و در سطح منطقه‌ای هم توقعاتی وجود دارد که عمدتاً بجا و به حق است. با پیروزی روحانی در سال 92 تغییرات مدیریتی در راستای رأی مردم و هم‌سویی با دولت انتظار طبیعی بود که در بخش‌هایی محقق نشد، پس از آن با حضور مردم و تغییر بیش از هشتاد درصدی مجلس نهم و تشکیل مجلسی هم‌سو با دولت، مردم انتظاراتی از ما داشتند. البته با اینکه وظیفه ما قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون است سعی کردیم در مسائل اجرایی دخالت نکنیم، ولی نظارت پررنگ‌تری داشته باشیم.
وی افزود: یکی از مطالبات مردم در شیراز تغییر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی بود. در همین راستا طی یک سال گذشته با مجموعه وزارت بهداشت و شخص وزیر رایزنی و جلساتی داشتیم. اهمیت این موضوع آنجا است که استان‌های فارس و مازندران، دو استانی بودند که طرح پزشک خانواده در آنجا به شکل پایلوت اجرا شده و مشکلاتی در این زمینه برای مردم به وجود آمد.
نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه وزیر بهداشت در مورد ایجاد تغییر در مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی به نتیجه رسیده تصریح کرد: با طولانی شدن مدیریت دوازده ساله ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مطالبات و انتظاراتی در مردم به وجود آمده، ضمن اینکه چرخش نخبگان لازمه موفقیت و خلاقیت هر مدیریتی است و منطق هم حکم می‌کرد که این تغییر انجام شود که خوشبختانه این تصمیم در وزارت بهداشت اتخاذ شده است.
وی ادامه داد: اولویت اول ما و انتظار حامیان دولت و اصلاح‌طلبان تغییر بود که خوشبختانه قطعی شد، حالا پیرو این تغییر اولویت دوم و انتظار این است فردی توانمند و مدبر که جایگاه و مقبولیتی بین دانشگاهیان و جامعه پزشکی و کادر درمانی، دانشگاهیان و هم‌سو با دولت و رأی مردم باید که سکان این مجموعه را به دست بگیرد. در این صورت دانشگاهیان همکاری لازم را با مدیریت جدید این مجموعه خواهند داشت و امید توسعه در بخش درمانی و پزشکی شیراز که از دیرباز قطب پزشکی کشور و منطقه بوده، به وجود خواهد آمد. نکته مهم دیگر، توجه به وضعیت تشکل‌های دانشجویی و دانشگاهیان است که فرد منتخب باید به دنبال تعامل و شکستن فضای امنیتی دانشگاه باشد و به انتظارات عمومی پاسخ بدهد.
پارسایی با بیان اینکه تغییرات در زیرمجموعه وزارت بهداشت باید در راستای انتظارات عمومی مردم از دولت دوازدهم باشد، یادآور شد: انتظار ما از وزیر بهداشت به عنوان یک وزیر کارآمد، توانمند و آزاده این است که همچون دیگر تصمیم‌ها، بدون توجه به فشارها و درخواست‌های غیرکارشناسی و همچنین استاندار فارس به عنوان یک چهره اصلاح‌طلب، این موارد مدنظر قرار گیرد و فردی که شایستگی‌های لازم را دارد انتخاب کنند. انتظار مهم این است که در انتخاب مدیر این مجموعه تعجیل نشود؛ بلکه فردی که انتخاب شود که پاسخگوی انتظارات عمومی باشد. در واقع، اولویت اول ایجاد تغییر و اولویت بعد انتخاب فردی توانمند است تا خدای نکرده، ناامیدی به مردم تزریق نشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی