[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

امروز شروع دوباره ارژن از قم پایان ناکامی‌های خارج از خانه...، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: 29 روز پیش بود که ارژن در یک بازی مهیج و پرگل با نتیجه شش بر سه شهرداری ساوه را شکست داد و با روحیه ای خوب به تعطیلات رفت. تیمی که با بدشانسی های زیادی لیگ را آغاز کرد و در هفته های ابتدایی به خاطر کم دقتی در زدن ضربات نهایی امتیازات زیادی را از دست داد. اما رفته رفته به شرایط خوب خود بازگشت و با کسب سه پیروزی در نهایت رتبه دهم جدول را قبل از رفتن به تعطیلات زودهنگام به خود اختصاص داد.
شاگردان حمیدرضا کمالی امروز در آخرین دیدار هفته دوازدهم رقابت ها میهمان تیم ته جدولی و بدون برد هیئت فوتبال قم هستند. تیمی که به زحمت توانست خود را برای حضور در رقابت‌های لیگ برتر آماده کند و این حضور هم با هیچ نشانی از فوتسال با کیفیت شهر قم همراه نبود. باید دید امروز پس از حدود یک ماه استراحت و زمان برای آماده سازی، آیا تغییری در شمایل نماینده قم ایجاد شده یا خیر.
قمی ها در رقابت های این فصل تا کنون 6 بار در قم میزبان رقبای خود بوده اند و 5 بار طعم شکست خانگی را چشیده اند! آن‌ها فقط در هفته پنجم و در مقابل شهرداری ساوه یک تساوی 2-2 به دست آوردند. آن‌ها در بازی های خارج از خانه هم شرایط مشابهی داشتند و فقط یک تساوی در هفته ششم در قرچک برابر مقاومت کسب کرده اند. در حقیقت آن‌ها با چهار شکست لیگ را آغاز کردند، سپس به دو تساوی رسیدند و مجدداً روی نوار ناکامی قرار گرفتند و پنج شکست دیگر را تجربه کردند. یازده بازی بدون حتی یک پیروزی. آن‌ها دو هفته پیش در تبریز 9 گل از مس سونگون دریافت کردند که یکی از بدترین شکست های تاریخ فوتسال قم به شمار می‌رود. ارژن شیراز هم سه هفته قبل تر از آن‌ها در تبریز شش بر یک مغلوب شده بود. اما کارنامه بازی های بیرون از خانه ارژن از بازی های خارج از خانه نماینده قم هم ضعیف تر است! ارژن در 5 دیدار گذشته خارج از خانه خود هیچ امتیازی به دست نیاورده است. دو شکست سنگین در مشهد و تبریز و سه شکست خفیف در قم و تهران و اهواز که در این سه بازی بدشانسی و کم دقتی نقش زیادی در امتیاز نگرفتن آبی های شیراز داشت؛ بنابراین امروز بهترین فرصت برای پایان دادن به ناکامی های خارج از شیراز این تیم است. ارژن تنها در یک بازی این فصل موفق به گلزنی نشده، آن هم در بازی خانگی برابر تأسیسات دریایی اما قمی ها در همان دو هفته ابتدایی بود که نتوانستند دروازه گیتی پسند و شهروند ساری را باز کنند و در سایر بازی ها موفق به گشودن دروازه رقبای خود شدند. از طرفی نماینده قم تا کنون موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود در هیچ دیداری نشده؛ درحالی که ارژن دو بار این کار را انجام داده و دو پیروزی خانگی سه بر صفر و چهار بر صفر برابر شهروند ساری و آذرخش بندرعباس به ثبت رسانده است.
با تمام این تفاسیر می توان گفت ارژنی ها دیداری حساس و سرنوشت ساز با رقیب ته جدولی خود دارند و می توانند با شکستن طلسم ناکامی های خارج از خانه، با روحیه ای مضاعف در دور جدید رقابت ها حاضر شوند اما شکست احتمالی در بازی امروز زنگ خطر را برای شاگردان کمالی به صدا در خواهد آورد؛ چرا که شکست در برابر یک تیم ته جدولی و باقی ماندن رکورد منفیِ صفر امتیاز در بازی های خارج از خانه هواداران این تیم را حتی نسبت به بقا در مسابقات این فصل نگران خواهد کرد. نگرانی که در حال حاضر وجود ندارد و بازی های خوب این تیم در هفته های گذشته باعث شده خیال دوستداران این تیم نسبت به حضور ارژن در فصل آینده رقابت های لیگ برتر هم تا حدود زیادی راحت باشد. در هر صورت بازی امروز علی رغم ظاهر ساده ای که دارد، دارای سه امتیاز حیاتی است که می تواند سکوی پرتاب ارژن به نیمه بالای جدول باشد.
دیدار تیم های فوتسال هیئت فوتبال قم و لبنیات ارژن شیراز امروز ساعت 18 در سالن شهید حیدریان شهر قم آغاز خواهد شد. قضاوت این بازی برعهده علی حفیظی، سجاد فتحی، محمد داودپور و کاظم مرادی است و ناظر بازی هم علیرضا رجبی خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی