[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

برومندی مطرح کرد: موانع بهره‌گیری از ظرفیت تخت جمشید در گردشگری، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس موانع سر راه بهره‌گیری از ظرفیت آثار تاریخی همچون تخت‌جمشید و نقش رستم را متذکر شد.
به گزارش ایلنا، محمد مهدی برومندی در جلسه شورای اداری شهرستان مرودشت افزود: با وجود این‌که در مجاورت بزرگترین آثار باستانی دنیا از جمله تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب و پاسارگاد قرار داریم ولی به دلیل نداشتن هتل مناسب و استفاده بهینه از این آثار باستانی هنوز نتوانسته‌ایم استفاده مفیدی از این آثار در صنعت گردشگری داشته باشیم. این در حالی است که سالانه حدود سه میلیون نفر از این آثار باستانی دیدن می‌کنند.
نماینده مجلس دهم همچنین گفت: در صورتی که این آثار تاریخی متعلق به کشور دیگری بود، به تنهایی می‌توانستند درآمد زیادی را برای آن کشور به ارمغان آورند.
برومندی متذکر شد: شهرستان مرودشت به‌عنوان دومین شهر پرجمعیت استان فارس و قطب کشاورزی استان و کشور متأسفانه سال‌های اخیر در مواجه با خشکسالی با محدودیت‌های زیادی مواجه شده است.  نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره مشکلات صنعتی و کارخانجات تعطیل شده در سطح شهرستان ابراز داشت: متأسفانه کارخانه آزمایش سال83 به شیوه نادرست به بخش‌خصوصی واگذار شده و پرونده اختلاس 3 هزار میلیاردی صاحبان کارخانه همراه کارخانه آرد دادلی در دستگاه‌قضایی موجود است. در پی این اتفاقات، حدود 2 هزار و 500تن از کارکنان این کارخانه‌ها بیکار شدند. در این زمینه تقاضای مساعد و همکاری لازم را برای راه‌اندازی مجدد این کارخانه داریم. برومندی در ادامه از رئیس مجلس و استاندار فارس با توجه به شرایط خشکسالی‌های اخیر موجود تقاضا کرد که برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی از محل اعتبارات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌خمینی (ره) در این شهرستان اقدامات لازم انجام شود.
وی درباره مشکلات شهرستان‌های پاسارگاد و ارسنجان و استفاده نکردن این شهرها از اعتبارات ماده 180 نفت و گاز اظهار داشت: در سطح استان فارس نقاط محروم‌تر از این مناطق نیز وجود دارد که از اعتبارات 2 درصد نفت و گاز برخوردارند. شهرهای ارسنجان و پاسارگاد به عنوان محروم‌ترین نقاط استان از این امتیاز برخوردار نبوده‌اند و نیاز به توجه بیشتری به این مناطق داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی