[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

در پی بارندگی های اواسط هفته در فارس، سیل می‌آید، روزنامه شیراز نوین

گروه گزارش- مژده آتش‌آب‌پرور

 با ورود یک سامانه بارشی به فارس در اوایل هفته جاری سطح وسیعی از استان تحت پوشش بارندگی شدید قرار خواهد گرفت. بارش‌هایی که ممکن است با وقوع سیل در برخی از مناطق به ویژه در نقاط جنوبی استان همراه باشد. 
     بارش باران از یکشنبه شب
مدیرکل هواشناسی فارس در گفت‌وگو با «شیراز نوین» با اعلام ورود یک سامانه بارشی به استان در هفته جاری، اظهار داشت: این سامانه از شب یکشنبه برابر با 24 بهمن باعث بارش قابل ملاحظه‌ای در سطح استان خواهد شد که تا روز چهارشنبه ادامه دارد. به گفته عبدالکریم جامع برای نقاط شمال و شمال غربی  بارش برف و برای نقاط جنوب، جنوب شرقی و مرکز استان بارندگی شدید پیش بینی می‌شود.
وی افزود: این بارندگی‌ها ممکن است با آبگیری معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها همراه باشد. مدیرکل هواشناسی فارس همچنین گفت: طی روزهای پنجشنبه و جمعه نیز بارش باران برای اکثر نقاط استان پیش‌بینی می‌شود؛ ولی شدت آن نسبت به بارش نخستین این هفته کمتر خواهد بود. 
    اعلام آماده‌باش به فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس نیز به «شیرازنوین» گفت: به فرمانداری‌ها و شهرداری‌های شهرهای جنوبی و مرکزی استان و به ویژه شهرستان‌های فیروزآباد، لار، لامرد، خنج، کازرون، ممسنی، شیراز و جهرم اعلام شده که برای سیلاب و آبگرفتی‌های ناشی از بارش‌های هفته اخیر آمادگی کامل داشته باشند. 
     ضرورت اقدامات ایمنی در حریم رودخانه خشک شیراز
حسن فیاض پور ادامه داد: همچنین پروژه‌های راهسازی، سدسازی و پروژه‌های انتقال خطوط آب و برق و گاز در این چند روز باید توجه بیشتری داشته باشند و چنانچه تجهیزات و دستگاه‌های خاصی در مسیرهای سیل گیر وجود دارد نسبت به انتقال آن اقدام شود. وی عنوان کرد: در شیراز باید در حریم رودخانه خشک اقدامات ایمنی مورد نیاز صورت گیرد تا بارش باران باعث بروز مشکلات در این شهر نشود.
 هشدار به عشایر فارس
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس اظهار داشت: با توجه به اینکه مناطق جنوبی قشلاق عشایر استان محسوب می‌شود سعی کرده‌ایم با اطلاع رسانی به عشایر نسبت به اتراق و زدن چادر در حریم رودخانه‌ها و نقاط پست به آن‌ها هشدار دهیم تا در این بازه زمانی از این امر اجتناب کنند.  فیاض پور تصریح کرد: امیدواریم که با آمادگی ایجاد شده کمترین چالش را در بارندگی هفته اخیر داشته باشیم تا مردم دغدغه خاطر و نگرانی به خاطر بارش شدید باران احساس نکنند. وی همچنین بر ضرورت هشیار بودن مردم در خصوص نزدیک نشدن به مناطقی که خطر سیل در آن ها وجود دارد، تأکید کرد. گفتنی است که در بارش‌های شدید سال گذشته در شیراز مدیریت ناصحیح باعث آبگرفتی معابر در سطح شهر و بروز مشکلات زیادی برای شهروندان شد و به همین دلیل آمادگی کامل و انجام تمهیدات لازم برای مواجهه با بارش‌های هفته اخیر ضروری است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی