[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

وزیر بهداشت:۵ میلیون ایرانی به بیماری قند مبتلا هستند، روزنامه شیراز نوین

وزیر بهداشت با اشاره به ابتلای 5 میلیون ایرانی به بیماری قند، گفت: 5 میلیون نفر در کشور در آستانه ابتلا به بیماری قند هستند، در کشور 50 درصد افراد اضافه وزن و 30 درصد چاق هستند.
سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت در همایش سفیران سلامت در بندرعباس ضمن تبریک دهه مبارک فجر، گفت: مردم ایران همانطور که در 38 سال پیرو راه امام و شهدا و قدرشناس امام و شهدا بودند، همچنان در نسل‌های بعدی هم پیرو این مسیر خواهند بود.وزیر بهداشت افزود: انقلاب اسلامی موهبت بزرگی برای مردم ایران است.
هاشمی گفت: در طی این 38 سال مردم اقتدار خود و اراده‌شان در برابر قدرت‌های جهانی را نشان دادند.وزیر بهداشت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از سفیران سلامت که بدون چشم‌داشتی از دولت در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند، گفت: همین که سفیران سلامت به سلامت مردم و هم‌نوعان خود تعصب دارند خوب است. هاشمی نقش آموزش و پرورش در امر پیشگیری را حیاتی دانست و گفت: سفیران سلامت از جمله دانش آموزان نقش مؤثری در امر پیشگیری دارند؛ چرا که در کنار مراقبت از سلامت خود از سلامت خانواده، هم‌نوعان و مردم مراقبت می‌کنند. وزیر بهداشت تأکید کرد: سفیر سلامت باید ابتدا به سلامت خود توجه کند چرا که عالم بی عمل نمی تواند در دیگران تأثیری داشته باشد. هاشمی در ادامه، با اشاره به ابتلای 5 میلیون ایرانی به بیماری قند، افزود: همچنین 5 میلیون نفر در کشور در آستانه ابتلا به بیماری قند هستند. در کشور 50 درصد افراد اضافه وزن و 30 درصد چاق هستند. 
وزیر بهداشت با بیان اینکه 50 درصد ابتلا به فشار خون در کشور از بیماری خود مطلع نیستند، گفت: فشار خون موجب بروز سکته‌های قلبی و مغزی می‌شود، بنابراین سفیران سلامت با آموزش در امر پیشگیری به خانواده‌ها و هم نوعان خود نقش مؤثری در جلوگیری از ابتلا به فشار خون و نهایت سکته‌های قلبی و مغزی دارند.
هاشمی پیشگیری در حوزه سلامت را بسیار مهم دانست و گفت: این مسئله بدون توانمندسازی افراد اتفاق نخواهد افتاد. 
وی سلامتی را بزرگترین نعمت بیان کرد و افزود: کشوری که مردمانش سالم باشند در آن توسعه پایدار ایجاد خواهد شد. هاشمی با تأکید بر این که سلامت بر همه امور مقدم است، گفت: حوزه سلامت حتی بر امنیت مقدم است چرا که اگر خانواده‌ای، شهری و کشوری سالم باشد می‌تواند مسیر رشد و ترقی را دنبال کند.
وزیر بهداشت در پایان گفت: من به عنوان مسئول سلامت دولت یازدهم از سفیران سلامت به دلیل همکاری در حوزه پیشگیری تشکر می‌کنم و امیدوارم بر یاران و سفیران سلامت در همه نقاط کشور افزوده شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی