[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

سرنوشت دکل‌های نفتی دولت احمدی‌نژاد در دست پیگیری، روزنامه شیراز نوین

آفتاب‌‌نیوز: سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، از مکاتبه کمیسیون متبوعش با قوه قضاییه برای پیگیری سرنوشت دکل‌های نفتی خریداری شده در دولت گذشته خبرداد.
بهرام پارسایی با اشاره به تشکیل کارگروهی متشکل از سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد و امور دارایی و دیوان محاسبات برای بررسی اسناد و حساب‌های مربوط به صادرات نفت طی سال‌های 87 تا 91، گفت :طی این سال ها بیشترین درآمد نفتی نصیب جمهوری اسلامی ایران شده است، اما هیچ نمودی در توسعه و پیشرفت کشور نداشته است، این سؤال برای همه مطرح شده که این میزان درآمد فراوان درکجا و چگونه هزینه شده است.
نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه یکی از تخلفات نفتی در دولت گذشته خرید دکل‌های نفتی بی مصرف است، افزود: پرونده دکل «فورچونا» در قوه قضاییه درحال بررسی است، اما درباره بررسی دکل «کاترینا» اطلاعاتی در دست نیست.
پارسایی با بیان اینکه شرکت نگهدارنده دکل «کاترینا» با شرکت ایرانی در خصوص احتمال غرق شدن دکل مکاتبه کرده است، ادامه داد: دکل کاترینا قیمت گذاری شده و متأسفانه یک ششم هزینه انجام شده برای خرید و نگهداری ارزش گذاری شده است، لذا نگهداری دکل بیش از این صرفه اقتصادی ندارد.
وی یادآورشد: کمیسیون اصل 90 در مکاتبه‌ای با قوه قضاییه سرنوشت دکل‌های نفتی از مراجع قضایی پیگیری می‌کند.
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت نفت از دکل‌های نفتی خریداری شده در دولت گذشته آگاهی و اطلاعات کامل دارد، افزود: باید اراده جمعی برای تعیین تکلیف پرونده دکل‌های نفتی و تخلفات نفتی در دولت گذشته شکل بگیرد، تا سرنوشت درآمدهای کلان نفتی مشخص شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی