[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

اقلید سقوط کرد، داراب راهی نیمه‌نهایی شد، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش: مسابقات لیگ برتر فوتسال استان فارس بعد از ظهر پنجشنبه 21بهمن در 6شهر استان فارس برگزار شد و سقوط یک تیم به دسته پایین‌تر و صعود یک تیم به مرحله نیمه نهایی قطعی شد.
در هفته سیزدهم و ماقبل پایانی این رقابت ها، در گروه اول صدرنشین استراحت داشت؛ اما کوروش صفاشهر به روند رو به رشد خود ادامه داد و با پیروزی مقابل شهرداری مرودشت، امیدهای حریف خود برای صعود به نیمه نهایی را به صفر رساند و در آستانه صعود به مرحله نیمه نهایی قرار گرفت. در واقع نماینده صفاشهر در صورتی که در دیدار تکراری مقابل پیام نور مرودشت که فردا برگزار خواهد شد شکست نخورد، احتمالاً به همراه شهرداری شیراز راهی نیمه نهایی خواهد شد. پیام نور مرودشت هم 3 بر صفر میعاد اقلید را شکست داد و ضمن صعود به رتبه دوم، میعاد اقلید را به دسته پایین تر فرستاد. دربی خرامه هم با شکست امید مقابل نبرد همراه بود. نبرد خرامه که فقط یک پیروزی در کارنامه داشت و پیش از مسابقات این هفته همچنان خطر سقوط را حس می‌کرد، حالا با این پیروزی هشت امتیازی شده و یک هفته زودتر بقای خود را قطعی کرده است. بدین ترتیب هنوز هیچ تیمی از گروه یک مسابقات به مرحله نیمه نهایی صعود نکرده و سه تیم شهرداری شیراز، کوروش صفاشهر و پیام نور مرودشت برای کسب یکی از دو رتبه نخست جدول، جمعه این هفته به مصاف رقبا خواهند رفت. اما پیش از آن، نتیجه دیدار فردای تیم‌های پیام نور و کوروش می‌تواند معادلات صعود از این گروه را تعیین کند. سه تیم شهرداری مرودشت، امید خرامه و نبرد خرامه هم در روز پایانی بازی هایی تشریفاتی خواهند داشت. البته نبرد خرامه باید در مقابل یکی از مدعیان جدی صعود به میدان برود و نتیجه بازی این تیم سرنوشت‌ساز خواهد بود.
اما در گروه دوم نبرد داراب با یک پیروزی پرگل، مجدداً صدرنشینی را از شهدای گراش پس گرفت. آنها در یکی از پرگل‌ترین بازی‌های این فصل با نتیجه 7 بر 4 میلاد فسا را شکست دادند و با 25 امتیاز به صدر جدول بازگشتند و صعودشان را به مرحله نیمه نهایی قطعی کردند. اختلاف این تیم با تیم‌های دوم و سوم تنها سه امتیاز است اما با توجه به این که تیم‌های شهداء گراش و شهداء استهبان در روز پایانی رو در روی یکدیگر قرار خواهند گرفت، تیم دارابی قطعاً بالاتر از یکی از این دو تیم خواهد ایستاد و در صورت کسب یک تساوی در روز پایانی، مقام اولی این تیم در این گروه هم قطعی خواهد شد. اما تیم شهداء گراش که برای قطعی کردن صعودش تنها به یک تساوی در قیر نیاز داشت، در برابر میزبان خود، منتخب قیر با شکست 4-2 مواجه شد و حالا برای صعود، یک بازی حساس در برابر شهداء استهبان خواهد داشت. استهبانی‌ها برای زنده نگه داشتن امیدهایشان، بیاتی نی ریز را 4 بر 1 شکست دادند و حالا با گراشی‌ها هم امتیاز هستند اما باید در هفته پایانی و در گراش به پیروزی برسند تا بتوانند به مرحله نیمه نهایی صعود کنند. بیاتی نی ریز با این شکست با 9 امتیاز در انتهای جدول باقی ماند. این تیم برای این که بتواند در جدول باقی بماند باید در بازی پایانی خود برابر تیم صدرنشین نبرد داراب به یک امتیاز دست پیدا کند. در واقع خطر سقوط تنها این تیم و تیم میلاد فسا را تهدید می‌کند. میلاد که 12بازی خود در این رقابت‌ها را به پایان رسانده است، باید منتظر نتیجه نمایندگان نی ریز و داراب باشد و تنها در صورتی که تیم دارابی در این بازی پیروز شود، نماینده نی ریز می‌تواند در رقابت‌های فصل آینده لیگ برتر فوتسال استان فارس حضور پیدا کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی