[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

نماینده مردم شیراز: رقابت، مقرون به صرفه‌ترین مسیر توسعه صنعت خودرو ایران است، روزنامه شیراز نوین

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: رقابت، مقرون به صرفه‌ترین راه جهت گسترش و توسعه صنعت خودرو‌سازی است. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسعود رضایی اظهار داشت: رقابت در صنعت خودرو و همچنین در بخش‌های دیگر من جمله فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی، باعث پیشرفت و توسعه طرح‌ها خواهد شد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، افزود: در صورتی که رقابت بین خودروسازان داخلی ایجاد شود مسلماً شاهد تولید محصولاتی مشتری مدار، با کیفیت، مقرون به صرفه و متناسب با هویت ملی در بازار داخل خواهیم بود. نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به قابلیت‌های صنعت خودرو ایران، تأکید کرد: البته خودرو سازان داخلی باید به سطحی از رقابت‌پذیری برسند که توانایی رقابت با کشورهای خارجی همسطح با کشورمان و سپس با کشورهای پیشرفته در صنعت خودرو داشته را باشند.
رضایی تصریح کرد: با حذف انحصار از بازار خودرو و مشارکت سایر شرکت‌های خودروساز با توجه به توانمندی‌هایشان در عرصه تولید و رقابت در بازارایران رشد صنعت خودرو را شاهد بوده و انچه که شایسته ملت ایران است، اتفاق خواهد افتاد. این نماینده مردم در مجلس دهم، در ادامه به نقش تعرفه‌ها در صنعت خودرو ایران پرداخت و گفت: با افزایش تعرفه واردات، جریان ورود خودروهای خارجی به کشور کاهش خواهد یافت البته دستیابی به نتایج مثبت در این زمینه  مستلزم حذف دایره انحصار و بهبود کیفیت محصولات داخلی است. به گزارش خبرخودرو، رضایی افزود: با توسعه کیفی تولیدات داخلی، بازار صادرات خودروهای داخلی رونق گرفته و این جریان موجب رفع دغدغه اشتغال‌زایی و تأثیر ورود خودروهای خارجی بر بازار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی