[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

جمالی نوبندگانی: فرانسه همسویی بسیاری با رژیم صهیونیستی دارد، روزنامه شیراز نوین

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه فرانسه همسویی بسیاری با رژیم صهیونیستی دارد، گفت: فرانسه و غرب منطقه را پر از اسلحه کرده‌اند و آنگاه در کمال تعجب، در خصوص دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران نظر می‌دهند. 
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد جمالی نوبندگانی دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه و اقدامات این کشور در منطقه اظهار داشت: متأسفانه یکی از کشورهایی که همسویی بسیاری با رژیم صهیونیستی دارد، فرانسه است.
وی افزود: ما در تاریخ کشورمان و در تاریخ دفاع مقدس نیز سابقه خوبی از فرانسه نداریم؛ چرا که بسیاری از تسلیحات نظامی رژیم بعث عراق توسط فرانسه تأمین شد؛ به طور مثال هواپیمای سوپراتاندارد در اجاره عراق و موشک اگزوسه در اختیار این کشور قرار گرفت که در تاریخ سابقه ندارد.
جمالی نوبندگانی تصریح کرد: همچنین فرانسه مأمن منافقین و خرابکاران بوده است؛ به طوری که سال گذشته گردهمایی منافقان با حضور معارضان نظام به خصوص شاهزادگان سعودی در پاریس برگزار شد.
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نقش فرانسه در برجام گفت: فرانسه در برجام نیز نقش پلیس بد را بازی کرد.
 وی خاطرنشان کرد: لذا فرانسه با انقلاب اسلامی سر سازگاری ندارد و مهم هم نیست چه کسی در آن کشور رئیس جمهور باشد؛ فرانسه در دوره‌های میتران، شیراک، سارکوزی، اولاند و مکرون این استراتژی را دنبال کرده است.
جمالی نوبندگانی گفت: سفر اخیر رئیس جمهور فرانسه به غرب آسیا و ریاض نیز همراه با موضع‌گیری‌هایی علیه ایران بود. وی همچنین در این سفر به فروش تسلیحات نظامی پرداخت و کاسبی نظامی کرد.
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: فرانسه و غرب منطقه را پر از اسلحه کرده‌اند و آنگاه در خصوص دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران نظر می‌دهند. به آن‌ها چه ربطی دارد که در این‌باره اظهارنظر می‌کنند؟ مگر ما در خصوص مسائل نظامی آن‌ها مداخله می‌کنیم؟
وی در پایان اظهار داشت: فرانسه، آمریکا و غرب تلاش دارند جمهوری اسلامی ایران را طبق خواسته‌های خود تحت فشار قرار دهند و مانند عربستان و برخی کشورها باشیم، اما ما انقلاب کردیم تا مستقل باشیم و تابع سیاست‌های کشورهای دیگر نباشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی