[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

تجارت ایران و اتریش ۴۰۰میلیون یورو می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

طی آخرین دیدار مقامات بخش خصوصی ایران و اتریش اعلام شد که به زودی حجم روابط اقتصادی ایران و اتریش به ۴۰۰میلیون یورو می‌رسد که معادل روابط دو کشور پیش از تحریم‌هاست.
به گزارش ایسنا، در جریان سفر هیئت تجاری از بخش خصوصی ایران به اتریش و دیدار با قائم مقام اتاق بازرگانی وین، بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور تأکید شده است.
همچنین دو طرف اعلام آمادگی کردند که هرچه زودتر توافقات صورت گرفته از روی کاغذ خارج شود و به نتایج عملی برسد.
اتاق بازرگانی وین تصریح کرده که با توجه به همکاری‌های بلندمدت با ایران به نتایج مهمی در توسعه همکاری‌های دو کشور دست یابند.
 در سال‌های گذشته، همکاری‌های مثبتی بین شرکت‌های ایرانی و اتریشی صورت گرفته است و تجار دو کشور مسیرهای جدیدی را برای همکاری‌های بیشتر باز کردند. در سال ۲۰۱۶ نیز قراردادهای همکاری مثبتی بین شرکت‌های ایرانی و اتریشی به امضا رسید که یک سوم از این قراردادها مربوط به شرکت‌هایی بود که در وین فعال بودند و دفتر داشتند.
همچنین در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ صادرات اتریش به تهران بیشتر شد و صادرات ایران به اتریش نیز افزایش یافت.
مقامات اتاق بازرگانی دو کشور ابراز امیدواری کرده‌اند تا بتوانند در آینده نزدیک  به حجم روابط اقتصادی ۴۰۰میلیون یورویی بین دو کشور نزدیک شوند که رقمی معادل حجم روابط تجاری پیش از تحریم‌هاست.
آنتون اوفنر، قائم‌مقام اتاق بازرگانی وین در این‌باره تصریح کرده که باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرد.
به گفته وی، حجم همکاری‌های اتریش می‌تواند روز به روز بیشتر شود.
قائم مقام اتاق بازرگانی وین اظهار کرد که ایران می‌تواند به عنوان یکی از شرکای اصلی اقتصادی اتریش در زمینه‌های مختلف مثل دارو و تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات، انرژی و زیرساخت‌های شهری مطرح باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی